Anasayfa » Diyet TV » 5 Kilo Vermek Icin Yapilacak Olanlar
5 kilo vermek için, 5 kilo vermek için dukan diyeti, 5 kilo vermek için ne yapmalı
5 kilo vermek için, 5 kilo vermek için dukan diyeti, 5 kilo vermek için ne yapmalı

5 Kilo Vermek Icin Yapilacak Olanlar

5 kilo vermek için ne yapmalı sorusu kilo vermek isteyen kişilerin sorduğu kalıplardan biridir. Kişiler genellikle kısa süre içinde çok fazla kilo vermek isterler. Fakat 5 kilo vermek ve bunu zamana yaymak mantıklı olan harekettir. Kilo vermek için kişi ilk olarak azimli olmalı ve bunun etrafında kendine bir yol çizmelidir5 kilo vermek için kişi kafasında 5 kilo vereyim daha sonra eskiye geri dönerim mantığını oluşturursa başarılı olma ihtimali oldukça düşer. Önemli olan kilo verme sürecinde devamlılık sağlamak ve bu devamlılık eşliğinde devam etmektir.  5 kilo vermek için neler yapmamız gerektiği hakkında şu bilgiler verilebilir;

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Fakat kişi güne başlamak için yeterli olacak kadar besin tüketmelidir. Şeker ve şekerli ürünlerden kaçınmalıdır. Bunun dışında kişi sık sık fakat az az yemelidir. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek, bol su tüketmek ve bunlar eşliğinde hazırlanmış diyet programına uymak gerekir. 5 kilo vermek için kişinin yağ tüketimi yaparken dikkat etmesi gereken önemli noktalar vardır. Bitkisel yağlar ve zeytinyağları tercih edilmelidir. Spor ve egzersiz ise kişinin vazgeçilmezleri arasında olmalıdır. En az 30 dakika yapılan yürüyüş ve egzersiz programı kilo verme süreci için oldukça önem taşır. Bazı alışkanlıklardan vazgeçmekte kilo vermek açısında oldukça önemli bir faktördür. Bu konu hakkında detaylı bilgileri okumak için sitemizi takip edebilirsiniz.

5 kilo vermek için, 5 kilo vermek için dukan diyeti, 5 kilo vermek için ne yapmalı

5 kilo vermek için, 5 kilo vermek için dukan diyeti, 5 kilo vermek için ne yapmalı

5 kilo vermek için ne yapmalı?

Kişi kilo vermek için alışkanlıklarının çoğundan vazgeçmesi gerekir. Alışkanlıkların çoğu kişinin kilo almasına neden olur. Kişi eski alışkanlıkları yerine yeni alışkanlıklar edinerek yeni bir hayata merhaba diyebilir. Örnek olarak kişinin oturduğu yere sabitlenip kalmasını sağlayan televizyon, kişinin en kötü alışkanlığıdır. Bunun nedeni ise kişilerin oturdukları yerde çok fazla besin ihtiyacı hissetmesidir. Özellikle televizyon ve bilgisayar başında kişiler sürekli bir şey yemek isterler.

5 kilo vermek için tatlı besinlerden uzak durulması gerektiği bilinmelidir. Kişilerin tatlı ihtiyaçlarını meyvelerden sağlamaları gerekir.  Bazı kahveler, gazlı içecekler ve şekerlemeler uzak durulması gerekenler arasındadır. Aynı zaman da öğün arası tercihleri meyvelerden yana kullanılmalıdır. Et ve balık tüketimi ise sınırlandırılmalıdır.  Süt ve süt ürünleri tüketimi ise yağsız olarak tercih edilmelidir. Dışarıdan yemek yememeğe dikkat edilmeli, böyle bir zorunluluk varsa da yukarıda yazanlara dikkat edilmelidir.

5 kilo vermek için dukan diyeti

5 kilo vermek için dukan diyeti tercih edilen diyetler arasında bulunur. Dukan diyeti 4 evreden oluşmaktadır. Bu evreler atak evresi, seyir evresi, güçlendirme evresi ve koruma evresinden oluşmaktadır. Kişi atak evresinde sadece saf protein ile beslenir. Kişinin kilo ve boyu gibi etkenler göz önünde alınarak gün sayısı belirlenir. Genellikle 3-4 gün sürer. Seyir evresi ise kişi istediği kiloya ulaşana kadar devam eder. Kişi bu diyette bir gün protein gir gün de sebze ile beslenir. Ayrıca kişi ara sıra serbest beslenebilir. Güçlendirme evresinde ise kişi daha fazla sebze tüketir.  Koruma evresinde ise kişi oldukça rahattır. Haftanın 1 günü protein ile beslenilir geri kalan günlerde ise serbest olunur. 5 kilo vermek için yapılacaklar bu şekildedir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*