Anasayfa » Beslenme » Balık Yağı Kullanımı Hakkında
14dcdb84e51ee7cce1792a8f46d2e556

Balık Yağı Kullanımı Hakkında

bSağlıklı bir vücuda sahip olmak için düzenli spor yapmak kadar sağlıklı beslenmek de önemlidir. Vücudunuzun güçlü ve fit olması için normal besinlerin dışında ek gıda takviyelerine de ihtiyaç duyulmaktadır.

Ek gıda takviyesi konusunda pek çok insanın yeterli bilgiye sahip olmadığı görülüyor. Bu yüzden yanlış hareket etmek mümkün olabiliyor. Öncelikle bu konuda belli bir bilince kavuşmak gerekir. Ardından doğru sistemde uygulamanız şarttır.

Balık yağı, ek gıda takviyeleri arasında en gerekli ve en sağlıklı olanıdır. Ancak balık yağı kullanımı hakkında bilinenler oldukça az ve kısmen yanlıştır. Balık yağı kullanmanın kilo aldırdığına dair fikirler var olduğu bilinse de bu durum yanlıştır. Balık yağının içinde vücudumuz için en gerekli olan Omega 3 yağ asidi bulunmaktadır. Omega 3 gibi bir yağ asidinin eksikliğinde vücudumuzda pek çok problem çıkabilir.

Düzenli olarak balık yediğinizde Omega 3 ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak balık yemek ile ilgili problemler yaşıyorsanız ek takviye ile bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Onun dışında ihtiyacınız olan vitaminleri besinlerden almayı tercih etmelisiniz. Nedeni hala bilinmemekle birlikte, hiçbir ek gıdanın temel besinler kadar etkili olmadığı kanıtlanmıştır. Bu yüzden öncelikli tercihiniz besinleri tüketmek olmalıdır.

Omega 3 yağ asitleri; beyin, tansiyon, trigliserit ve kalp için oldukça faydalıdır. Var olan düzenini korumak ve olası hastalıklara karşı güçlendirmek için ihtiyacınız olan enerjiyi vermektedir.

Balık yağını herhangi bir doktor tavsiyesi olmadan almamalısınız. Hatta hiçbir ek gıdayı doktor tavsiyesi olmadan almamalısınız. Öncelikle kan testi yaptırıp bir uzman tarafından değerlendirme yapılması gereklidir. Bunun sonucunda vücudunuzda eksik çıkan mineral ve vitaminleri ek gıda takviyesiyle karşılayabilirsiniz.

Beslenme konusunda vücudunuzu güçlendirdikten sonra düzenli spor yaparak daha da güçlendirebilirsiniz. Böylelikle daha sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşmak da sizin için hayal olmaktan çıkar. Mutlaka beslenmenize ve spora özen gösterin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*