Anasayfa » Diyet TV » Bisiklet Sürdürmek Kilo Verdirirmi?
bisiklet kullanarak kilo vermek için yazıyı okuyun
bisiklet kullanarak kilo vermek için yazıyı okuyun

Bisiklet Sürdürmek Kilo Verdirirmi?

En son ki yazımızda bisiklet ile kilo vermeyi incelemiştik ve bu yazıyı kaleme almamızın sebebi bisiklet sürmek ayda kaç kilo verdirir sorularının artması. Bu yazımızda yine ortalama bir bisiklet sürüşünü analiz ederek bisiklet sürmek kilo verdirirmi sorusunun cevabını arayacağız. Tabi ki amacınız kilo vermek ama kilo vermek için doğru yöntemleri kullanmak da çok önemli.

bisiklet sürmek kilo verdirirmi

Yazıya başlamadan belirtmek gerekir ki bisiklet sürdürmek kaç kilo verdirir veya ayda kaç kilo verdirir gibi soruların kendi bünyenize göre cevaplanabileceğinizi bilmenizi isteriz.

Şimdi öncelikle bisiklet üzerinde uzun süre kalacağımız için önmelimimizi almamız gerekiyor tabi ki. Bunun için en basit çözüm silikonlu bir sele almak yada aşağıdaki gibi basit bir kılıfla halledebilirsiniz:

uzun süre bisiklet üzerinde durmak için  silikon sele

uzun süre bisiklet üzerinde durmak için silikon sele

Unutmayın önemli olan sağlığınız, ileride problemler yaşamamak için en iyisi önlemi en başından almaktır. Selemizi taktıktan sonra yola koyuluyor ve turumuzu yapıyoruz. Analizlerimize gelirsek:

bisiklet sürerek kilo vermek için

bisiklet sürerek kilo vermek için

 

Resimde görüldüğü gibi toplam 54 dakika süren süürş ortalam 16 km/saat hızıyla gerçekleşmiş ve irtifa ortalama 109 metre olarak hesaplanmıştır. Toplam yakılan kalori ise 690 kalori olarak belirlenmiştir. Kullandığımız uygulamanın doğruluğunu zaten daha önce web sitemizdeki yakılan kalori hesabı programıyla bir önceki yazımızda göstermiştik.  Bir insanın günde yaptığı işler için gereksinimi olan ortalama500-600 kaloridir. Eğer spor yaparak günde 500 kalorinin üzerinde yakarsanız o gün fazladan yakmış olur ve doğal olarak kilo verirsiniz. Buda bisiklet sürmek kilo verdirirmi deyince aklınıza gelecek cevap olur. Bu sürüşte gördüğünüz üzere yaklaşık 700 kalori yakılmış ve hızlı bir kilo verme yöntemidir.  Yakmanız gereken kalori miktarınızı, hedef kilonuzu belirleyerek sitemizdeki hedef kilo hesabı programından yapabilirsiniz. Şimdi biz analiz bölümüne bisiklet süren kişi detaylarını girdiğimizde aldığımız sonuç:

Amaciniz su kadar kaybetmek: 1 lb / 0.3 kg 7 gunde.

Suanki kilonuzu korumak icin gunluk kalori alim miktariniz: 2791 kalori

Amaciniza ulasmak icin kalori alim miktarinizi su kadar düsürmelisiniz: 490 kalori, ki bu gunde su kadar alabilirsiniz demek: 2301 kalori/gun.

olmuştur. Bu haftada 2 kilo kaybetttirecek bir programda günlük yaklaşık 500 kalori yakılması gerektiğini göstermiştir ki bisiklet sürüşü bunu karşılamıştır. Bu da bisiklet sürme kilo verdirirmi sorusuna güzel bir cevap oluyor aynı zamanda. Sizde kendinize göre böyle bir program yapabilirsiniz. Sürüşün detaylı analizine baktığımızda:

bisiklet sürüş analizi

bisiklet sürüş analizi – bisiklet sürmek kilo verdirirmi

Hızın çok değiştiğini ve irtifanın sabit kalmasına ve hatta düşmesine rağmen yani yokuş aşağı olmasına rağmen ortalama hızın düştüğünü görmekteyiz. Burada doğru miktarda kaloriyi yakmış bile olsak vücudun direk olarak yağları yakıt olarak kullanmasını sağlayamayız.  Onun için ortalama hızımızı korumak gerekmektedir. Hızı korumadaki ayrıntıda bisiklet sürme kilo verdirirmi sorusunun cevabı yatmakta. Ama unutmayın bisiklet sürmek ayda kaç kilo verdirir diye bir şey yok, orası tamamen size kalmış.

 bisiklet sürme kilo verdirirmi

Bir sonraki yazımızda kalp atış ritminin bisiklet sürmenin kilo vermeye etkisini inceleyeceğiz. Bunun için bir ritim ölçer takacak ve kalp atışımızı belirli bölgede tutmaya çalışarak vücudumuzdaki yağları yakıt olarak kullanmayı öğreneceğiz. Bisiklet sürmek kilo verdirirmi demeyin, bizi takip edin.

 

3 yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*