Anasayfa » Diyet TV » Çörek Otu İle Zayıflama
Çörek Otu İle Zayıflama

Çörek Otu İle Zayıflama

Gerek Türkiye\’de gerek dünyanın pekçok yöresinde yetişmekte olan çörek otu sayısız fayda içermektedir.Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi ve antioksidan özelliği başta olmak üzere,

zayıflamak ve yağlarını yakmak isteyenler için vazgeçilmez bir tohumdur. Fazla kiloları olan kişilerin sağlıklı bir beslenme programı ve egzersizle beraber çörek otunu da

kullanarak rahatlıkla sorunlarına çözüm getirdikleri gözlemlenmiştir.

Peki çörek otu nasıl kullanılır?

Siyah tohum halinde olan bu bitki,sabah kahvaltısı ve yemeklerden önce 1 bardak ılık suyla beraber 1 çay kaşığı miktarında alınmalıdır.

Tohumların çiğnenmesi daha uygundur.Çiğnemeden yutulan çörek otu taneleri midede şişmez ve tokluk hissi uyandırmaz.Eğer tohum olarak kullanılamıyorsa yağı da kullanılabilir.

Yine yemeklerden yarım saat önce 1 bardak ılık suya 5 damla çörek otu yağı konularak tüketilebilir.

Böylelikle iştahı azaltarak fazla yemeği önler.Çabuk doyma hissi uyandırır.Porsiyonlarınızı azaltmanızda kolaylık sağlamış olur.

Düzenli olarak alınan çörek otu,dengeli ve doğru bir beslenme ile de desteklenirse 2 ay sonunda bir veya iki beden zayıflama sağlayabilir.Tabii ki bu durum kişinin metabolizmasına ve herhangi

başka bir rahatsızlığı olup olmamasına da bağlıdır.

Ne şekilde zayıflamaya etki eder?

İştahı kapatır.

Sindirimi hızlandırır.

Barsakları kayganlaştırarak,besinlerin hızlı atılmasını sağlar.

Kabızlığı önler.

Çörek otu basite alınmaması gereken bir tohumdur.Sadece büyüklerimizin söylediği kadarıyla aktarlardan yada marketlerden temin ettiğimiz bir bitki tohumu değildir.

Yurt içi ve yurt dışındaki laboratuvarlarda yapılan çalışmalar sonucunda astımdan alerjiye, romatizmadan kansere kadar daha pekçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.Ayrıca bazı ilaçların özünde kullanılmaktadır.

Laboratuvar deneylerinde obeziteyi tedavi etmede faydalı olduğu üzerine çalışmalar yapılmıştır.

Göz ardı edilmemesi gereken nokta;kullanılan çörek otu tohumu yada yağının zamanında tüketilmesidir.Tadı acımış ise kullanılmamalıdır.

Çörek otu bir ilaç değildir ancak Peygamberimizin de dediği gibi ölümden başka her hastalığa şifa olacak bir bitkidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*