Anasayfa » Diyet TV » Diyet Arkadasi Nasil Bulunur?
diyet arkadaşı,diyet arkadaşım,diyet arkadaşı arıyorum
diyet arkadaşı,diyet arkadaşım,diyet arkadaşı arıyorum

Diyet Arkadasi Nasil Bulunur?

Kilo vermek için başladığınız mücadelede diyet arkadaşı edinmeniz motivasyonunuzun daha uzun süreli olmasını sağlayacaktır. Dünya üzerinde kilo verme konusunun büyük bir sektör halini almaya başlaması ile birlikte ortaya birçok sihirli karışım, egzersiz hareketleri ve edebi şaheserler çıkmaya başlamıştır. Edebi şaheserden kastım kilo vermeye yönelik yapılması gerekenleri anlatan kitaplardan bahsediyorum. Halbuki aynı şeylere değinen birçok kitap farklı diller ve felsefi metodlar ile bambaşka şeyler anlatılıyormuş hissini okuyucuya vermeye çalışıyorlar. Her zaman söylediğimiz gibi kilo vermek için yapılması gereken çok basittir. Kilo vermek isteyen kişi tükettiği kaloriden daha fazlasını yakmalıdır. Bunun dışında ütopik yöntemlere kesinlikle inanılmamalıdır. Aksi takdirde bu ütopik yöntemleri kullanıp başarıya ulaşamayan birçok kişi gibi hayal kırıklığına düşerek motivasyon kaybına uğrarsınız. Kilo verme süreci boyunca en önemli konuların başında hatta en önemlisi motivasyondur. Bu nedenle diyet arkadaşı yöntemi insanın motivasyonunun artması ve sürekliliğini sağlaması için oldukça faydalıdır. Diyet arkadaşı kilo vermek için uyguladığınız diyet ve egzersiz programına sizinle birlikte uyacak ve belli günlerde oturup konu üzerine konuşacağınız kişi anlamına gelir. Diyet arkadaşı diye bulduğunuz kişinin de kilo vermek için diyet yapıyor olması aranızda bir rekabetin oluşmasına neden olarak motivasyonunuzun yüksek kalmasını sağlayacaktır. Ayrıca o kişinin de diyet programı süresince yaşadığı deneyimlerden yararlanma fırsatını yakalayacaksınız. Diyet arkadaşı yöntemi dünya üzerinde de hızla yaygınlaşmaktadır. Yazının devamında sizlere bu konuda önemli detaylardan bahsedeceğiz.

diyet arkadaşı,diyet arkadaşım,diyet arkadaşı arıyorum

diyet arkadaşı,diyet arkadaşım,diyet arkadaşı arıyorum

İyi bir diyet arkadaşı nasıl olmalı?

 Kilo vermek için diyet arkadaşı arıyorum diyorsanız bu durumda kesinlikle en iyi arkadaşınızın en iyi tercih olduğunu söyleyemeyiz. Dünya üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki en iyi arkadaşını diyet arkadaşım diye gösteren kişiler çok fazla başarı sağlayamıyor. Hatta bu şekilde yola çıkıldığı zaman iki arkadaşın kilo alması çok daha büyük bir ihtimaldir. Diyet arkadaşı seçerken dikkat edilmesi gereken bir başka noktada seçeceğiniz kişinin sizin motivasyonunu kıracak şekilde olumsuz konuşan, sizi küçümseyen biri olmaması gerekir. Ayrıca diyet partnerinizin size diyet konusunda uyarılarda bulunmaması gerekir tabi ki uzmanlık alanı değilse.

Diyet arkadaşım ile neler yapabilirim?

Öncelikle son yıllarda yaygınlaşan diyet partneri konusunda internet sitelerinden ve forumlardan destek alabilirsiniz. Bu şekilde kendinize uygun bir diyet arkadaşı bulma konusunda avantaj sağlayabilirsiniz. Hatta İngiltere’de açılan bir site sadece diyet arkadaşı bulmaya yönelik olarak hizmet veriyor. Çok yakında Türkiye’de de bu tür siteler açılabilir.

Diyet arkadaşınız ile beraber egzersiz yapabilir, dertleşebilir ve deneyimlerinizi birbirinize aktarabilirsiniz. Ayrıca birbirinize motivasyon sağlayarak kilo verme sürecinde yılmadan yola devam etme konusunda destekçi olabilirsiniz. Dışa vurulmasa bile içten içe de bir rekabet duygusu olacağı için başarılı olmak çok daha kolay olacaktır. Tabii ki bütün bunları sağlayabilmeniz için kendinize uygun ve yukarıda belirttiğimiz şartlarda diyet arkadaşı bulmanız gerekir. Aksi takdirde diyet partneri yöntemi ters de tepebilir. Bu konuda yeterli araştırmayı yapın ve gerekli bilgileri edindikten sonra diyet partneri için araştırmalara başlayın. Diyet arkadaşı olarak size faydalı olabilecek birini bulduğunuz takdirde kilo verme konusunda işiniz daha basit bir hal alacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*