Anasayfa » Diyet TV » Diyet Atıştırmalıklar ile Kilo Verme
diyet atıştırmalıklar

Diyet Atıştırmalıklar ile Kilo Verme

Diyet Atıştırmalıklar

Diyet yapmak ve yapılan diyeti bozmadan uzun süre devam ettirmek sanıldığından daha zordur. Diyet en çok açlığın bastırdığı ara öğünlerde bozulduğu için, diyeti bozmayan atıştırmalıklar ile açlığınızı bastırabilirsiniz. Yada oyalanmak adına bu atıştırmalıklardan da yararlanabilirsiniz. Gelin hep birlikte bu atıştırmalıklara göz atalım.

Diyet Yaparken Yenilebilecek Atıştırmalıklar

Kurutulmuş Meyveler: İçerisinde az miktarda şeker barındır, kalorisi düşüktür. Yoğun oranda lif içerdiği için herhangi bir sorun oluşturmayan diyet atıştırmalıklar arasında yer almaktadır. Çikolata yerine meyve tüketimi daha çok ön plana çıkarılabilir. Aynı zamanda tahıllı barlardan da yardım alabilirsiniz. Bu anlamda diyeti bozmayan atıştırmalıklar listesinde en üst sıradan tercih kullanılacak yiyecekler arasında yer alır.

Kahvaltılık Gevrek Oluşturun: Tahıllar ve kuru meyveler ile oluşturulan bir kahvaltılık gevrek hazır satın alınanın yerini tutabilir. Bu anlamda diyet atıştırmalıkları olarak da dikkat çekebilir. Sizler de müsli ile yada tahıl seçenekleri ile kolaylıkla bu gevreklerden oluşturmanız mümkün olmaktadır.

Leblebi ve Kuru Üzüm: Bu günlük hayatta tükettiğimiz kuruyemişler arsında en mantıklı olanıdır. Kalorisinin az olması nedeniyle yarım çay bardağı kadar leblebinin üzerine yarım avuç kuru üzüm atarak pratik diyet atıştırmalıklar listesine farklı bir alternatif sunmak mümkün olabilir.

diyet atıştırmalıklar

Pratik diyet atıştırmalıklar

Meyveli Pasta: Meyveli pasta deyince aklınıza pastahanelerde gördüğünüz meyveli pastalar gelmesin. Evde kendi imkanlarınızla oluşturduğunuz meyve tabaklarına light kremşanti sürerek meyveli pasta oluşturabilirsiniz. Üstelik doğrusunu söylemek gerekirse bu meyveli pasta seçeneği normaline oranla son derece lezzetli bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.Pratik diyet atıştırmalıklar arasından en kolay ulaşabileceğiniz ve yanınızda taşıyabileceğiniz gıdayı seçmelisiniz.

Portakal ve Ceviz: Portakalı soyduktan sonra, küçük parçalar halinde ayırın bu diyet için atıştırmalıklar listesinde oldukça başarılı ve lezzetli bir tercih olacaktır. Daha sonrasında aldığınız bir avuç kadar cevizi de aynı boyutlarda olacak şekilde parçalara ayırarak portakalla birlikte karıştırın tatlı kaşığı ile tüketebilirsiniz. Daha öncesinde alışık olmadığınız bir lezzetin ortaya çıktığınız görebilirsiniz. Aynı zamanda kalori miktarının da azlığı söz konusu olduğunda oldukça başarılı olduğunu itiraf etmek gerekiyor.

Süzme Yoğurt ve Çilek Ortaklığı: Şimdi pratik diyet atıştırmalıklar listemizin en lezzetli ortaklığına değineceğiz. Yaklaşık olarak iki kibrit kutusu büyüklüğünde süzme yoğurt sizin bir porsiyonunuzu oluştursun bunun üzerine iki yada üç adet çilek koyarak karıştırmayı deneyin. Lezzetli bir meyveli yoğurt oluşturdunuz. Üstelik kalorisi söz konusu olduğu zaman son derece düşük bir seçenek ortaya çıkmış oldu. Bu özelliği ile sizler de rahatlıkla diyet atıştırmalıklar seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Kilo verme için sakınmanız gereken en önemli konu başlığı, hazır tüketim gıdalarıdır. Bu gıdalardan uzak durmak bazı meyve ve sebzelerle mümkün olabilir. Daha sonrasında ise bunları alışkanlık haline getirebilirsiniz. Bu alışkanlığınıza bağlı olarak çok kısa bir süre içerisinde hayatınızın da ciddi anlamda şekillendiğini görecek ve farklı özelliklerini bir arada ortaya çıkaracaksınız.

Yeşil elma etkili bir tatlıdır. Doğrudan bir yeşil elmayı 8 e bölün. Dilerseniz üzerine biraz süzme yoğurt koyarak tüketebilirsiniz. Aynı zamanda kalorisi az bir atıştırmalık olmasının yanı sıra etkili bir uyandırıcı özelliğine sahip olduğunu da biliyor muydunuz? Sabah yediğiniz bir adet yeşil elma sizi kahveye oranla çok daha hızlı bir şekilde yeni güne adapte edecektir.

Bu bilgilerle kendinize sağlıklı beslenme listesi çıkarabilirsiniz.Yaşam şeklinizi buna uygun düzenlerseniz ömür boyu fit kalabilirsiniz.

Diyet Atıştırmalıklar konusunu burada bitiriyoruz arkadaşlar, aklınıza takılan bir soru olursa aşağıdan yorum yaparak bize ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*