Anasayfa » Diyet TV » Diyet Listesi Icin Kilo Verdiren Yiyecekler
diyet listesi,diyet listesi ahmet maranki,diyet listesi 14 yaş
diyet listesi,diyet listesi ahmet maranki,diyet listesi 14 yaş

Diyet Listesi Icin Kilo Verdiren Yiyecekler

Kilo vererek fit bir görünüme kavuşmak isteyen herkes diyet listesi arayışına girer. Bu arayışlardaki amaç kendisini çok zorlamayacak, sevdiği besinleri tüketebilecek diyet listesi oluşturabilmektir. Yemek yemeyi bu kadar çok severken fazla kilolardan kurtulmak çokta kolay olmaz. Bu nedenle fazla kilolardan kurtulmak için harekete geçildiğinde kilo verme sürecinde biraz eziyet, sıkıntı çekmeye katlanılmalı. Çünkü diyet listesi oluştururken kalorisi düşük, şekersiz ve yağsız yiyecekler listemizin ana besinleri olmalıdır. Son dönemlerde dünya üzerinde obezitenin ve kilo probleminin yaygınlaşması ile birlikte birçok diyet listesi ve diyet uzmanı ortaya çıkmıştır. Hatta son dönemlerde doğal karışımlar yaparak kilo verdirttiğini iddia eden kişiler oldukça prim yapmıştır. Türkiye’de de bu popüler kişilerin başında Ahmet Maranki gelmektedir. Her gün bir televizyon kanalında karşımıza çıkan Ahmet Maranki kilo problemi yaşayanlara bitkisel karışımlar ve bu karışımların olduğu diyet programları vermektedir. Diyet listesi Ahmet Maranki için sadece bu tür bitkisel karışımlardan oluşsa ve bunun yanında çok abartmadan istediğimiz besinleri tüketsek de kilo verilebilir. Bu bitkisel karışımları tüketmekte bir zarar olmasada tamamen onlara umut bağlamak bilimsel açıdan doğru bir mantık değildir. Bu bitkisel karışımlar metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına neden oluyor olabilir ancak unutulmamalı ki aldığımız kaloriden daha fazlasını yakmadığımız zaman kilo almış oluyoruz. Bu matematik çerçevesinde kendimizi tok tutacak besinlere yönelerek iştahımızı törpülemekte fayda vardır. Tam da bu noktada sizlere tok tutan ve iştah kapatan bazı yiyecekleri anlatmakta fayda var.

diyet listesi,diyet listesi ahmet maranki,diyet listesi 14 yaş

diyet listesi,diyet listesi ahmet maranki,diyet listesi 14 yaş

Diyet listesi için vazgeçilmez yiyecekler

Diyet listesi 14 yaş gençler ve çocuklar için çok ağır içeriklere sahip olmamalıdır. Çünkü bu yaşlardaki gençler ve çocuklar gelişme döneminde oldukları için vitamin eksikliğini maruz kalmamalıdır. Aşırı kilo problemi var ve kilo almasının önüne geçilmek istenen 14 yaş civarı gençlerin ve çocukların diyet listesinde bu sayacağımız besinlerin özellikle olması gerekir.

1- Yumurta diyet listelerinin vazgeçilmez besinidir. Çünkü yumurta insanı gün boyu tok tutabilecek bir yapıya sahiptir.

2- Bol miktarda ayva, elma ve armut tüketimi tok tuttuğu gibi lifli yapıya sahip oldukları için metabolizmanın hareketli kalmasını sağlıyorlar.

3- Yemeklerinizin içinde et olması tokluk hissi yaratıyor ve kasların harekete geçmesine vesile olarak yağ yakımını kolaylaştırıyor.

4- Sızma zeytinyağı sınırlı ölçüde tüketildiği takdirde yağ yakımını kolaylaştırır.

5- Çok fazla olmamak şartı ile tarçın tüketimi tok kalınmasını sağlıyor.

6- Sirke tok kalınmasını sağlıyor.

7- Yulaf uzun süre tok kalınmasını sağlıyor.

8- Salatalık kalorisi düşük bir besin olduğu için diyet listelerinde mutlaka bulunmalı

9- Bir kuruyemiş tüketecekseniz badem tüketin.

10- Acı kırmızı biber tüketmek tokluk hissi yaratır.

11- Sebze çorbaları da diyet listelerinin vazgeçilmezlerindendir.

12- Siyah fasulye yağların yakımını kolaylaştırır.

Diyet listesi için sadece bu besinlerden medet ummayın

Güzel bir diyet listesi hazırlamak ve bu saydığımız besinleri kullanmak kilo vermek için önemli detaylardan biridir. Ancak her zaman söylediğimiz gibi günlük hayatınıza hareket getirmediğiniz takdirde istediğiniz gibi kısa sürelerde kilo vermeniz çok mümkün olmayacaktır. Kilolarınızı bir müddet sonra verseniz de hareketli bir yaşamınız olmazsa bu kiloları kısa süre sonra geri alırsınız. Diyet listesi tek başına kilo vermek için yeterli değildir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*