Anasayfa » Diyet TV » Diyet listesi yemekleri için sebze yemeği tarifi
diyet yemekleri diyet listesi tarifi
diyet yemekleri diyet listesi tarifi

Diyet listesi yemekleri için sebze yemeği tarifi

Merhabalar, bu yazımızda size bir diyet listesinin vazgeçilmezi olan diyet yemeklerinden sebze yemeğinin tarifini vereceğiz.Bu yemek diyet yemeklerinin vazgeçilmezidir. Sebze yemeği içerik olarak kaloride ve yağda düşük, vitaminsel olarak zengin bir yemektir. İhtiyaç listeniz:

-1 Kabak

-1 Pırasa

-1 Havuç

-2 adet brokoli

-Domates salçası

-Tuz

-1 Lahana

-Yarım soğan

-Zeytin yağı

Öncelikle kabaktan 5 parmak kadar doğruyoruz, sonra pırasanın yarısını, havucun tamamını doğruyoruz. Brokoliden 2 adet top, lahanadan da aynı miktarda alıyoruz. Bir tencereye çeyreğini hafif geçecek şekilde su koyup kabak hariç herşeyi kaynamaya atıyoruz. Kabağı kaynadıktan 5 dk sonra ekleyelim çünkü diğerlerinden çabuk kaynar. Tuz katmayı da unutmayalım.

Herşey kaynarken bir tavaya soğanı doğrayıp zeytin yağı ile soteliyoruz. Daha sonra domates salçasını üzerine ekleyip diğer kaynamakta olan tencereden 2 kaşık suyu alıp üzerine koyuyor ve ısıtıyoruz. Tenceremizin kapağı açık şekilde suyunun yarısının buharlaştığını, yani yemeklik su kaldığını görünce salçalı soğanlı sosumuzu üzerine ekleyip bir güzel karıştırıyoruz ve sebze yemeğimiz 20 dk gibi bir sürede yemeye hazır.

Yapımı çok pratik, diyet listeleri için vazgeçilmez bir akşam yemeğidir. Tadı ismine göre çok güzeldir 🙂 Yedikten sonra listenizin vazgeçilmezleri arasına gireceğinden emin olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken suyu var diye ekmek kullanmamak! Unutmayın diyet yemekleri yapıyoruz, eğer akşam yemeğinde ekmek yersek bir anlamı olmaz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*