Anasayfa » Diyet TV » Diyet ve Tatlı Krizleri
diyet

Diyet ve Tatlı Krizleri

Kilo vermek için diyet yapanların başının tatlı belası… Hele özel günlerde gelen tatlı krizleri neredeyse diyet bozduracak boyutta olabiliyor. Kim demiş diyette tatlı yemek suç… Evde hazırlayacağınız az şekerli sütlü tatlı seçenekleri zaten sınırlı sayıda. Size hem sağlıklı, hem basit, hem de diyet dostu tatlı tarifleri derledik. Hayatınız tatlansın…
Greyfurt ve Muzlu Bal Karışımı
Keskin kokulu bu tropikal meyve salatasını, kahvaltıda ya da ara öğün niyetine yiyerek diyetinizden sapmış olmazsınız. Kilo verme ya da zayıf kalma çabanız boşa çıkmaz.
Bir muz, bir greyfurt ve bir yemek kaşığı bal ile hazırlanıyor. İsteğinize göre 1 yemek kaşığı taze doğranmış nane ekleyebilirsiniz.

Kilo vermeye yardımcı yiyeceklerin en çok bilineni. Meyveler içinde en yüksek su oranına (yüzde 90) sahip olan greyfurt, hızlı şekilde midenizi doldurur ve fazla yemenizi önler. Greyfurt aldatıcı biçimde tok hissetmenizi sağlar.
Çikolataya Batırılmış Muz Dilimleri
Zayıf kalmaya çalışırken, tatlıyı sağlıklı yemek listesinin başköşesine yerleştirebilirsiniz. Muz nişasta kaynağı olarak, kalori yakma ve az yeme konusunda yardımcınız olan eden sağlıklı bir karbonhidrattır. İçerdiği mineraller ve sahip olduğu lif ile de oldukça sağlıklı bir seçenek. Bitter çikolata, metabolizmanızı çalıştıran sağlıklı yağları içerir.
Soyulmuş ve ikiye kesilmiş muzlar ızgara çubuklarına geçirilir. Benmari usulü eritilmiş çikolatayla kaplanarak soğumaya bırakılır.
Siyah Çikolata Ve Yulaf
Bitter çikolata aşırı yemeyi engelleyen sağlıklı yağlarla doludur. Yulaf 1,7 gram dirençli nişasta içerir. Ortaya suçsuz bir ikram yiyeceği çıkar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*