Anasayfa » Diyet TV » Diyetle Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?
bölgesel zayiflama

Diyetle Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Havaların ısınması ile beraber bayanlar diyetlere başlayarak fit bir vücuda sahip olmaya başladılar. Beslenme ve egzersizler ile desteklenen diyetlerin çeşitleri her geçen gün biraz daha artmakta. İki çeşit vücut şekli bulunmaktadır. Elma ve armut şekilleri olarak adlandırılan bu vücut şekillerin de bölgesel zayıflama gündeme geliyor. Elma vücut şeklinde göbek çevresinde alınan kilolar, armut vücut şeklinde ise basenlerde yağ birikmesi olmaktadır. Bu kilo alımlarında uygulanması gereken en önemli faktörler bölgesel olarak yağ yakımını ve şekillenmesi sağlamaktır. Basen ve göbek çevresinde oluşan yağlanmayı bölgesel olarak incelmek için diyet programları ve egzersiz programları uygulanmaktadır. Özellikle egzersiz bu konuda kilo kaybına çok yardımcı olacaktır.

Diyetle Bölgesel zayıflama ‘ya başlamadan önce doktor kontrolünde bir diyet programına başlanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra sağlığınız el verdiği şekilde bölgesel incelmeye yardımcı olacak sporun yapılması kilo kaybını ve vücudun şekillenmesini hızlandıracaktır. Gün içerisinde alınan kalorinin iki katı kadar egzersiz ile desteklemek gerekir. Bu egzersizler bölgesel yağlanmaya göre programlanabilir.

Her gün yapılan egzersizlerin vücutta hangi bölgeye ağırlık verilerek incelme sağlanacaksa ona göre bir program yapılmalı ve beslenme ile desteklenmelidir. Unutulmaması gereken en önemli besin kaynağı olan su, hangi bölge de zayıflama isteniyorsa fark gözetmeksizin tüketilmesi gerekiyor. Su hem egzersizler de hem de alınan gıdaların hazmı için kolaylık sağlayacaktır.

Beslenme de bölgesel zayıflama bazı gıdaların elenmesi ile daha çabuk kilo kaybı olabilir. Basen bölgesi için yürüyüş, ritimli koşu, makas hareketi vazgeçilmez egzersizler olurken, göbek bölgesi içinse mekik, yürüyüş ve ağırlık çalışmaları egzersizleri yapılabilir. Yürüyüşü hayatınız da sürekli yapabileceğiniz bir egzersiz sayılabilir. Vücudun şekillenmesi için öncelikle alınan kalori ve yakılan kalori miktarına dikkat edilmesi gerekir. Spor tesislerini kullanamayanlar için havaların ısınması ile açık alanlar da spor yapmak daha keyifli hale gelebilir.

Diyetle Bölgesel zayıflama ‘ya başlamadan önce mutlaka doktora başvurmalı ve bünyeniz için uygun olan beslenme ve egzersiz programını edinmelisiniz. Doktor kontrolü ile yapılan diyet sonuçları daha kalıcı olabilmektedir. Ayrıca sporu hayatınızın bir parçası yaparak istemediğiniz kilolardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*