Anasayfa » Beslenme » Düğün Öncesi Diyet
758e4511eec0b5f90d3b9ce31c5e40cb

Düğün Öncesi Diyet

Yaz geldi, düğün sezonu da açıldı. Düğünü yaklaşan her gelin, düğünden önce zayıflamak ve gelinliğin içinde fit görünmek ister. Bunun için düğün öncesi diyet programına girmeniz gerekmektedir.

Diyetin amacı ne olursa olsun, en doğrusu kişiye özel bir program uygulanmasıdır. Başkası ne yaptıysa onu yapmanız sizin için doğru sonuçlar vermeyebilir hatta sağlığınızın bozulmasına da neden olabilir. Ama yine de genel geçer bazı kurallar var ki, bunları uygulamaktan kaçınmayabilirsiniz.

Zayıflamaya başlamak için düğünden en az 3 ay önce harekete geçmelisiniz. Daha önce hiç spor ya da diyet yapmamış olsanız bile bu süre iyi sonuçlar için yeterli olacaktır.

Klasik bir yöntem olarak karbonhidratları hayatınızdan çıkarın. Hamur işi, pirinç pilavı ve makarna gibi yemekleri yemeyi bırakmalısınız.

En büyük düşmanımız olan şekerden de uzak durmalısınız. Kahve ve çayı şekersiz içmeye başlamalı, tatlıları hayatınızdan çıkarmalı, özellikle de şekerli hazır içecekleri içmeyi bırakmalısınız. Tatlı krizi anlarında da bitter çikolata, meyve ya da sağlıklı tatlı çeşitlerinden faydalanabilirsiniz.

Spora başlamanız şarttır. Eğer spor salonuna gidemiyorsanız, evde pilates ya da yoga seansları yapabilirsiniz. Hiçbir şey yapmaya imkanınız yoksa her gün en az 45 dakika yürüyüş ve koşu yapın. Belli bir süre sonra bu süreyi arttırabilirsiniz. Bisiklet sürebilirsiniz ve evde çeşitli egzersizler de yapabilirsiniz.

Hayatınızda bu düzenlemeleri yaptınız ve 2 ay geçti. Önünüzde 1 ay kaldı; o zaman da süreci biraz hızlandırmak gerekecek. Haftanın 4-5 günü kardiyo hareketleri yapmalısınız. Kardiyo yapmadan yağ yakmanız mümkün değildir. Yağ oranı düşük, şekersiz ve sağlıklı besinler tüketip kardiyo ile desteklediğiniz zayıflama çalışmalarınız olumlu sonuç vermeye başlayacaktır.

Spor dışında da hareket etmeye özen gösterin. Pek çoğumuz masa başında çalışıyoruz ve kısıtlı hareket ediyoruz. Bunun yarattığı olumsuz etkilerden uzaklaşmak için sık sık kalkın ve kısa yürüyüşler yapın. Asansör yerine merdivenleri kullanmayı tercih edin. Zaten düğün hazırlıklarınıza da koşturuyor olacağınız için daha hızlı kilo vereceksiniz.

Düğüne 1 hafta kaldığında mümkünse detoks yapın. Bunun için bir beslenme uzmanından destek alın. Bol su tüketin ve sağlıksız gıdaların hepsinden uzak durun.

Düğün günü geldiğinde alımlı, fit ve harikulade görünen bir gelin olarak salona giriş yapacaksınız. Biraz azim, istek ve düzenle başaramayacağınız şey yok!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*