Anasayfa » Diyet TV » Düzenli Uykuyla Kilo Verme
kilo vermek için düzenli uyku uyumak lazım
kilo vermek için düzenli uyku uyumak lazım

Düzenli Uykuyla Kilo Verme

Kadın erkek fark etmeksizin herkes sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak ister ve buda akıllara uyku kilo verme konusunu getirir. Tabi ki böyle bir vücut için gerekli yaşam kalitesini oluşturmak gerekir. Yaşam kalitesinden kastımız, dengeli beslenme alışkanlığı ve düzenli uykuyla kilo verme, normale oranla çok daha kolay olacaktır. Düzensiz uyku ve beslenme, vücuttaki insülin direncini yükselttiği gibi aynı zamanda beraberinde şeker hastalığını da getirir. Artan insülin direnci metabolizmayı yavaşlatır ve kilo vermeyi zorlaştırır. Savaşçı bir metabolizma için uykunun kilo vermede etkisi kesinlikle tartışılmayacak kadar önem taşır. Ayrıca dinlenen bir vücut daha hızlı hareket eder ve daha fazla enerji sarf eder. Bu sebeple kilo vermek için düzenli uyku şarttır. Bu yazımızda  düzenli uyku kilo verdirirmi sorunuzun cevabını bulacaksınız.

 uykuda kilo vermek

 

Düzenli uyku ve kilo vermek için, gece yemekleri kesinlikle kaldırılmalıdır. Çok çabuk bünyemiz bir düzene alışır ve 1-2 kere yaptığımız bir yanlış, sürekli olarak bizleri yanlış yapmamız için tetikler. Örneğin; bir gece saat 3’de kalktınız ve yemek yediniz, emin olun ki ertesi gece yine aynı saatte uyanıp açlık hissedersiniz. Böylece sürekli gece yemek alışkanlığı edinmiş olursunuz. Bu durumu engellemek adına yatmadan önce ılık bir bardak süt içebilir veya bir kase yağsız yoğurt tüketebilirsiniz. Böylece hem vücudunuzun rahatlamasına yardımcı olurken hem de o an açlık hissini bastırıp güzel bir uyku çekebilirsiniz. Uyurken sürekli yer değiştirmek, uykunun kalitesini bozar. Bu sebeple her zaman aynı saatte ve aynı yerde uyumaya özen göstermelisiniz.  Uyku kilo verme disiplinle olur.  Düzenli uyku kilo verdirirmi sorunun altında kendi vücudunuza hakim olabilmeniz yatmaktadır ki  uyku kilo verme ilişkisi böyle kurulabilir.

 düzenli uyku kilo verdirirmi

Akşam yemeklerinin aşırı yağlı yenmesi, uykunuzu kaçıracağı gibi kilo vermek için de doğru bir beslenme tarzı değildir. Düzenli uyku kilo verdirirmi sorunuzun cevabı beslenmeden geçmektedir. Akşamları hafif ve sebze ağırlıklı yenmesi, sindirimi kolay olacağından, rahat bir uyku uyumanızı sağlayacaktır. Ayrıca yatmadan önce kesinlikle kafein içeren içecekler tüketilmemelidir. Gün içinde müsait olduğunuz herhangi bir saatte yaptığınız egzersizler, gece uykunuzun çok daha kaliteli olmasına yardımcı olacaktır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*