Anasayfa » Diyet TV » Ebru Salli Pilatesle Gobek Eritme Hareketleri Nelerdir?
A 35481
A 35481

Ebru Salli Pilatesle Gobek Eritme Hareketleri Nelerdir?

Pilatesle göbek eritme insanları hiç terletmeden vücudu olduğu gibi yoran egzersiz türü olarak bilinmektedir.  Karın, sırt ve bel kaslarını güçlendirir. Platesin en büyük avantajı evde de yapılabiliyor olmasıdır. Kilo vermek, sıkılaşmak ve kas yapmak için idealdir. Plates ile göbek erimek de aynı şekilde mümkündür. Karın bölgesi çalıştığı zaman kasa dönüşecek ve göbekten eser kalmayacaktır.

Ebru Şallı Türkiye’de pilatesin otoritesi olarak bilinmektedir. Türkiye’ye pilatesi tanıtan Ebru Şallıdır. Televizyonda yaptığı programlarda pilates dersleri vermiştir ve bir çok kadına yardımcı olmuştur. İlgili videoları internetten izleyebilirsiniz.  Ebru Şallı’nın pilatesle alakalı olarak videoları, ürünleri ve kitapları vardır.

Pilates, pilates topu ile yapılmaktadır. Bu top çok esnek olduğu için her türlü hareketi yapmaya imkan tanır.  Bu spora başlamadan önce en önemli nokta pilates topu ile gerekli dengeyi kurabilmektedir. Pilates topu ile hızlı hareketler yerine dengeyi koruyucu ve ağır hareketler yapmak gerekir. Pilatesle göbek eritme deki en önemli konu, sadece egzersizin yetmeyeceği, bunun yanında diyete de devam etmenin gerektiğidir.

Pilates çalışmalarına hızlı bir şekilde başlandığında kişide  zorluklar çıkartabilir. Bunun yerine yavaş yavaş başlamak gereklidir.  İlk kes başlayanlar ilk 3 gün hareketleri günde 8 kez tekrar etmelidir. Ondan sonra 3 gün bu hareket sayısı 12’ye çıkartılabilir. Bu şekilde bir periyot yakalanır ve devam edilir. Pilatesle göbek erime için Ebru Şallı’nın bazı tüyoları vardır.

Ebru Şallı’nın pilates hareketleri her bedenden insan için uygundur. Çünkü önemli olan kaç beden olduğun değil vücudun sıkı olmasıdır. Pilatesle göbek eritme ile sıkı hatlara sahip olabilirsiniz. Ayva göbekli kişiler için Ebru Şallı’nın pilates önerisi şöyledir;

Yere yatılır ve ufak pilates topu bacak arasına alınır. El ile baş bölgesi desteklenir

Nefes alıp verilir, ve bacakları kaldırarak aynı anda mekik hareketi yapılır.

Boyunu zorlamak gerekir. Bu durumda sakatlıklar meydana gelebilir. Dirseği açık bırakarak boyunu rahat bırakmak gerekir.

12 kez bu işlem yapılır.

Son olarak ise sıkılaştırmak için bu işlem ayaklar ve kafa kısmı yere değmeden yüksekten yapılır.

Bu hareketler her gün yapıldığı takdirde ayva göbek düzleşecektir.

Kilo vermek için fitness önemlidir

Kişiler sabah kalktığında aynadaki görüntülerinden rahatsız olabilirler. Fitness yapmaya başlamadan önce doktor kontrolünde tabi tutulmalısınız. Fitness aslında bilinden farklı olarak vücudu kas yağını haline getirmeye değil, olması gerektiği normal durumuna getirmeye yarar. Hayatı boyunca spor yapmayan kişiler ilk olarak fitness hocalarının programı dışına çıkmamaları gerekmektedir.  İnsanın sağlıklı bir adıma atacağı ilk adımdır. Salon sporu olduğu için motive edici yönü daha fazladır. Evde yapılan pilatese oranla özellikle erkekler tarafından daha çok tercih edilir.  Fitness düzenli olarak yapılmadığı takdirde, yani bırakılırsa kişi kendini salmış olur.

Göbek eritmek, fitness, pilatesle göbek eritme

Göbek eritmek için farklı yöntemler

Pilatesle göbek eritme ve fitness dışındaki en önemli göbek eritme yöntemi diyet yapmaktır.  Kişiler diyetisyenlerin tarafından bir diyete tabii tutulabilecekleri gibi, kendileri de diyet listesi hazırlayabilirler. Sporla birlikte diyet listesi birbirini tamamlar. İkisinden biri olmadığı takdirde kilo verme süreci zora girecektir. Göbek eritme yöntemlerden bahsederek sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*