Anasayfa » Diyet TV » En İyi Kilo Verme Önerileri
kilo vermek için önerilerimizi dikkate alarak en iyi yolu seçin ve hızlı zayıflayın
kilo vermek için önerilerimizi dikkate alarak en iyi yolu seçin ve hızlı zayıflayın

En İyi Kilo Verme Önerileri

Sizler için hazırladığımız en iyi kilo verme önerileri ile kilo sorununuz ortan kalkacak ve kendinize daha güvenli bir şekilde hayatınıza devam edeceksiniz. Bunun için öncelikle kendinizi psikolojik olarak hazırlamalı ve uyguladığınız diyet listesi şekline inanarak kilo vermeyi hedeflemeniz gerekir. Sizlerin sağlıklı bir şekilde ve sıkılmadan diyetinizi uygulayabilmeniz için önerdiğimiz gıda grupları ile beslendiğiniz takdir de zaman içinde vücudunuzdaki değişikliklere şahit olursunuz.

Glisemik endeks diyeti

Öncelikle glisemik endeksi açıklamak gerekirse; karbonhidratlı gıdaların, kandaki glikoz seviyesinin belirlenme şeklidir. Tükettiğimiz gıdaların, karbonhidrat seviyesi yüksek olduğunda, kandaki şeker oranını ciddi ölçüde etkiler ve yükseltir. Bu sebepten ötürü glisemik endeks diyeti, özellikle şeker hastaları için uygun bir diyet şeklidir. Peki, glisemik endeks diyeti nasıl yapılır? Tokluk hissi veren ve yağların erimesine yardımcı olan glisemik endeks değeri için, gıdalara örnek vermek gerekirse; nohut, barbunya, kuru fasulye, bulgur, elma, kiraz, çavdar ekmeği, havuç bezelye gibi besin grupları yer alır. Gün içinde porsiyonlarınızı küçülterek bu tarz gıdalar tükettiğinizde sağlığınızı etkilemeden kilo vermek mümkündür.

Organik diyet

Hepimizin isteği doğal şekilde, katkı maddesi bulunmayan gıdalar ile beslenmek. Günümüzde maketlerden satın aldığımız hemen hemen tüm gıdalar hormonlu şekilde yetiştirilip, bizlerin sağlığını tehdit ediyor. Bu durumda vücudumuzda birçok hastalığın oluşmasına ve buna bağlı kilo alımına neden oluyor. Eğer alma imkanınız varsa mutlaka köy yumurtası, tahıllı gıdalar, kimyasal katılmamış süt ürünleri, sebze ve meyve tüketin. Doğal şartlarda yetişen gıdaların, hormonlu besinlere oranla kalorisi daha düşüktür. Aynı zamanda sindirimi daha kolaydır. Bu tarz bir beslenme şekli tercih ettiğinizde son derece sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanız hiç de zor olmayacaktır.

Makrobiyotik diyet

Özellikle et ürünleri sevmeyen veya vetejaryen olan kişilere yönelik olan besin gıdalarından oluşan diyet şekli, kişilerin kalorisi düşük gıdalar ile lifli gıdalar tüketmesini ön görüyor. Bu gıdalara örnek olarak, fasulye, fındık, soya eti, kepekli pirinç ve kalorisi düşük sebze ve meyveler öneriliyor. Bu diyet şeklinde yapılması gereken, %50’si tahıl – %30 sebze ve geri kalan %20’de ise meyve ile kuruyemiş tüketilmesi ve gıdaların uzun süre çiğnenerek yenmesidir. Sağlıklı kilo vermek için, bu şekilde oluşan besin grupları ile diyet yapabilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*