Anasayfa » Diyet TV » Erkek ve Kadınlara Özel Kilo Verme Yöntemi
erkek ve kadınlarda kilo vermenin değişkenliği ve yolları
erkek ve kadınlarda kilo vermenin değişkenliği ve yolları

Erkek ve Kadınlara Özel Kilo Verme Yöntemi

Günümüzde kadın ver erkeklerin ortak problemi olan fazla kilolar, kişileri sağlık ve görünüm açısından oldukça rahatsız etmektedir fakat bu  erkek kilo verme konusunda farklıdır. Ancak erkekler, kadınlara göre daha avantajlı durumdadır. Çünkü vücutlarındaki yağ dokusu az, kas dokusu daha fazladır. Ayrıca erkeklerin metabolizmaları da daha hızlı çalışmaktadır. Bu sebeple erkek ve kadınlara özel kilo verme yöntemleri, erkekler için daha kolay olup,  erkek kilo verme, kadınlara oranla daha hızlı sonuca ulaşmaktadır. Yağ dokusu fazla olan ve erkeklere oranla metabolizması yavaş çalışan kadınlar, doğal olarak yenilen besinleri daha uzun sürede yakabilirler. Bu sebeple kadınlar kilo vermek için erkeklerden bir kat daha fazla beslenmelerine dikkat etmek zorundalar.

 erkek kilo verme

Erkeklerde oluşan kilo problemi, genellikle yağların bel etrafını sarmasıyla kendini gösterir. Bu durum erkeklerde kalp hastalıkları, şeker, karaciğer yağlanması gibi birçok hastalığa davetiye çıkartmaktadır. Bu sebeple erkeklerin kilo kontrolünü ele alabilmesi için mutlaka dengeli beslenmesi gerekir. Örneğin gün içinde sebze yemeği, balık, süt ve süt ürünleri, 1-2 porsiyon meyve, 5’şer adet ceviz, fındık, ara öğünlerde istenildiği kadar yağsız salata gibi besin gruplarının tercih edilmesi, erkelerde kilo vermek için doğru bir yöntem olacaktır. Bununla birlikte haftada en az 2-3 gün yürüyüş veya egzersiz hareketlerinin yapılması, erkekler için oldukça faydalıdır. Yaş ilerledikçe hastalıklarla birlikte kaslarda güçsüzlük meydana gelir. Ancak düzenli spor yapıldığında çok uzun yıllar kişi kas kaybına uğramaz ve sağlıklı kilo vermek için en iyi yoldur. Size erkekler için Hızlı Kilo Verme Yöntemi paylaştık ve Hızlı Kilo Vermek İçin Diyet paylaştık.

 kadın hizli kilo vermek

Kadınların dikkat etmesi gerekenler ise, aslında erkeklerle aynı besin maddelerini tüketmelidir. Sadece erkekler daha hızlı yağ yakabildikleri için, kadınlarda kilo vermek, biraz daha fazla egzersiz yapmaktan geçmektedir. kadın hizli kilo vermek konusunu detaylı olarak inceleyeceğiz. Kadınlar ne kadar çok enerji tüketirlerse, metabolizmaları o kadar hızlanır ve yağ yakımı fazlalaşır ve kilo vermek için yol alınır. Erkeklere oranla, yemeklerde yarım porsiyon az tüketmeleri, daha faydalı olacaktır. Daha detaylı bilgi için ve En Hizli Kilo Verme Yöntemleri için sitemizdeki diğer yazıları kesin gözden geçirmelisiniz, unutmayın Çabuk Kilo Verme kolay iş değildir, 10 Kilo Vermek İstiyorum demek kolay ama vermesi zor iştir. Sitemizdeki Hızlı Kilo Verdiren Diyetler listesine bir göz atmanızda fayda var, Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler neler ise kolayca öğrenebilirsiniz. Kadın kilo vermek istiyorum der ama bir türlü başlamaz o yüzden başlayalım 🙂 erkek kilo verme konusunda çok da farklı değildir :=)

2 yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*