Anasayfa » Diyet TV » Evde İşinizi Çok Kolaylaştıracak Pratik Fikirler
Evde İşinizi Çok Kolaylaştıracak Pratik Fikirler
Evde İşinizi Çok Kolaylaştıracak Pratik Fikirler

Evde İşinizi Çok Kolaylaştıracak Pratik Fikirler

Ev işlerinde hayatınızı kolaylaştıracak birkaç pratik fikir size de iyi gelmez mi? Farklı şeylerden hoşlanıyor ve siz de pratik çözümler arıyorsanız yazımızın devamını mutlaka okuyun.

Her türlü ptatik bilgi kadınların ilgisini çeker. İster mutfak için, isterseniz de evin diğer alanları için bir çok pratik şeyi sizler için derledik. Bu öneriler hem hayatınızı kolaylaştıracak hem de sizin evinizi daha kolay düzenlemenizi sağlayacak. Sizin için her şeyi düşündük ve çocuklarınız için de birkaç öneri ekledik. İsterseniz yavaş yavaş başlayalım.

İlk olarak pratik düzenleme araçlarından bahsetmek istiyorum. bir çok kadının ilgisini çeken ve almadan geçemediği bu araçlar evde hayatı oldukça kolaylaştırıyor. Özellikle dolap içerisinde çekmece ya da düzenleyci görevi gören pratik çözümler sizin de çok işinize yarayacak. Hatta tatile giderken bile bu düzenleyicileri öylece valizininizin içerisine koyabilirsiniz.

Çocuklarınız dondurma yerken çok mu akıtıyor. Bundan kurtulmak için kolay bir çözümü sizlerle paylaşmak istiyorum. kağıt kek kalıplarını biliyorsunuz. Bunları dondurmanın altına takın. Bu sayede dondurma çocukların ellerine bulaşmaz. Doğal olarak da ellerden ne eve ne de kıyafetlere bulaşmaz.

Eğer evde erkek yoksa ve çivi çakmayı çok da beceremiyorsanız size harika bir önerimiz var. Parmaklarınızı korumak için size sunacağımız bu öneriyi uygulayabilirsiniz. Sık dişli bir tarak alın ve arasına çiviyi sokarak çakmayı deneyin. Bu sayede işiniz oldukça kolaylaşacak ve parmaklarınıza vurma iski ortadan kalkacak.

Günlük kullanım için elimizin altında bulunmasını istediğimiz makarna ve pirinç gibi gıdalar çoğu zaman kavonozlarda saklanır. Siz de kendi saklama kabınızı yapmaya ne dersiniz? Çocuklarınızın çok sevdiği Pringles kutularından bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Böylece hem çocuklarınız mutlu olur hem de size yeni bir saklama kabı yapma şansı doğar. İsterseniz bu kutuyu saklama kabı yerine başka amaçlarla da kullanabilirsiniz. Mesela ocağın yanında içerisinde kaşık ve spatulalarınızı saklayabilirsiniz. Bence hem ekonomik hem de eğlenceli bir çözüm.

Küçük aksesuar olan küpeleri saklamak çoğu zaman zordur. İşte size hem dekoratif hem de eğlenceli bir küpe saklama yolu. Eski bir tenis raketini duvarınıza aın ve buna da küpelerinizi takın. Bence özellikle genç kızların odasına çok yakışacak bir aksesuarlık olacak. Diğer bir aksesuarlık olarak kullanabileceğiniz şey ise, banyolarda kağıt havlu askısı olarak kullandığınız askılıklar. Özellikle bileklik ve bilezik gibi takılarınızı burada muhafaza edebilirsiniz. Böylelikle çekmece dağınıklığından da kurtulmuş olursunuz. Bir başka öneri de kolyeler için. Kolyelerinizi daha düzenli saklamak için yeni çıkan yapıştırmalı askılıklardan yararlanabilirsiniz. Bu askıları dolabınızın ya da odanızın bir köşesine asarak kolyelerinizi burada muhafaza edebilirsiniz. Kadınların sadece bir çantası olmaz. Çantaları saklamak için en kolay yol demir perde çubuklarından alıp dolabın içerisine bunları monte etmek. Sonra da duşakabin perdeleri için kullanılan askılıklardan alın ve çantalarınızı tek tek asın.

Eğer maskaranız kuruyorsa bunun için de bir çözüm var. Maskaranızın ömrünü biraz daha uzatmak için lens sularından faydalanabilirsiniz. Bu lens sularından maskaranın içerisine birkaç damla ekleyerek kuruyan maskaranızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Artık yaz sıcakları ile mücadele başladı. soğuk içecekler de bu sıcaklara uzun süre dayanamıyor. İşte buna yönelik de bir önerimiz var. Güneşten ve sıcaktan içeceklerini koruyacak ve uzun süre soğuk kalmasını sağlayacak bu öneri soğuk içeceklerinizin yanına buz halinde bir sünger koymak. Bu sayede içeceklerinizin yanınızda daha geç ısınmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında gidilen piknikler için bunun çok ideal bir çözüm olduğu bir gerçek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*