Anasayfa » Diyet TV » Evde Kilo Nasıl Verilir
evde kilo verebilmek için basit egzersizlerle hemen yol katedin
evde kilo verebilmek için basit egzersizlerle hemen yol katedin

Evde Kilo Nasıl Verilir

Günlük hayatımızda, diyet ve egzersiz hareketleri yapmadan rutin olarak yapılan ev temizliği kalori yakmamıza yardımcı olmaktadır. Örneğin; cam silmek, 150 kalori iken toz almak da 70 kalori yaktırır. Kısacası bütün ev hanımları genel olarak her gün temizlik yaptığından dolayı, ortalama olarak ev işleri 400-500 kalori kadar harcatır. Ev işleri ile bu kadar kalori harcıyorum da neden kilo veremiyorum? Sorusuna cevap olarak, dengeli beslenmeyip, spor yapmadığınızı söyleyebiliriz.

Genellikle ev hanımları televizyon ve internet ortamında, ileri sürülen birçok diyet programını denemiş olup, sonucunda hüsrana uğramıştır. Çünkü ya sadece diyet yapmıştır. Ya da sadece egzersiz hareketleri uygulamıştır. Bu tarz eğilimler kilo vermenize değil, vücudunuzun su kaybına yol açar. Tartıya çıktığınızda 2-3 kilo düşük gösterir. Ancak hiçbir şekilde yağlarınız erimemiş, gelip geçici olarak vücudunuz su kaybetmiştir. İşte tüm bunları ortadan kaldırmak için öğünlerinize dikkat ederek, sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Aslında sağlıklı beslenmenin bir listesi yok. Her besinden ölçülü bir şekilde almalısınız. Beslenme alışkanlığınızı dengelediğinizde, olmanız gereken kiloya, zamanla ulaşmış olursunuz. Bir de beslenmenize, egzersiz hareketleri ile destek verirseniz daha kısa süre içinde kilo vermek, sizin için mümkün hale gelecektir. İşinizi kolaylaştıracak olan bazı egzersiz örneklerimiz;

Ağırlık hareketi: İki elinize de 1kg şişe alın. Olduğunuz yerde yürür adımlarla hareketinizi devam ettirirken elinizdeki ağırlıkları da aşağı ve yukarı biçimde aynı tempoda indirip, kaldırın. Bu hareketi 10-15 dakika kadar uygulayın.

Kol ve bacak hareketi: Sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı düz bir şekilde yukarı doğru kaldırın. Ellerinizi ayaklarınıza doğru uzatarak kendinizi esnetin ve 5sn sonra serbest bırakın. Bu hareketi 15 defa uygulayın. Karın bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olur.

Eğilme hareketi: ayakta bacaklarınızı 90 derecelik açı ile açıp, ellerinizi yere değdirecek şekilde önde birleştirin ve kendinizi esnetin. Tekrar doğrularak bu hareketi 15-20 defa uygulayın. Kol ve bacak kaslarının çalışmasında önemi vardır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*