Anasayfa » Diyet TV » Evde yapabileceğiniz Hızlı basen eritme hareketleri
diyet listesi erkek,  diyet listesi hazırlama, diyet listesi
diyet listesi erkek, diyet listesi hazırlama, diyet listesi

Evde yapabileceğiniz Hızlı basen eritme hareketleri

Birçok bayanın sorunlarından biri basen ve kalça büyüklüğüdür. Ne kadar diyet yapılsa da hareket edilse de basen bölgesi kolay kolay küçülmez. Kadınların büyük kâbusu olan basenler bazı hareketlerle eritilebilir. Spor salonuna gidemiyorum, evden dışarı çıkamıyorum, yoğun iş temposu yüzünden spor yapamıyorum diyorsanız evde yapacağınız bazı egzersiz hareketleriyle basenlerinizden kurtulabilirsiniz. Evinizde on dakikanızı ayırıp bu hareketleri yapabilirsiniz.

Hızlı basen eritme hareketleri

Basen eritme hareketlerini biraz anlatalım. Yürüyüş yapmak, yüzmek, bisiklet sürmek gibi faaliyetler basen eritmede yardımcı olacaktır. Fırsatınız varsa dışarı çıkın, yarım saat yürüyüş yapın. Eğer yaz mevsimindeysek biraz yüzmek de en büyük sporlardan biridir. Eğer hiç vaktiniz yoksa evinizde yapacağınız hareketleri yapın. Spora başlamadan önce ısınma hareketleri yapmayı unutmayınız. Daha sonra ağrı hissetmemeniz için bu önemlidir.

Yere sırt üstü uzanın. Ayaklarınızı birleştirin ve karnınıza doğru çekince tekrar ayağınızı uzatın. Bu hareketi 10 tane 3 kere yapabilirsiniz. Bu hareket hem karın kaslarınızı çalıştıracaktır hem de kalçanızı şekillendirecektir.

Ayağa kalkın. Bacağınızı yana doğru açın. Ayaklarınızın uçları yana baksın. Hafif hafif aşağı doğru inin ve çıkın. Bacaklarınızın ne kadar sıklaştığını göreceksiniz. Özellikle iç bacak kaslarınız çalışacaktır. Bu hareketi yine 10 tane 3 sefer tekrarlayarak yapabilirsiniz.

Yere yan olarak uzanın. Bir kolunuzu başınızın altına koyun. Yan yattığınızda üstte kalan bacaklarını yukarı kaldırıp indirin. Bu hareket bacaklarınızın yan kısmını çalıştıracaktır. Tam da basen dediğimiz kısmın erimediğini sağlayacaktır. Bu hareketi 15 defa 3 kere tekrarlayarak yapın. Aynı hareketi diğer bacağınızla da yapın. Bu hareketleri günlük yaparsanız etkisini göreceksiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*