Anasayfa » Beslenme » Göbek Eriten Diyet
bikinibod

Göbek Eriten Diyet

Zayıflamak pek çok insanın hedefi olsa da, göbek eritmek ve karın yağlarından kurtulmak daha önemli bir sorundur. Karın yağları en zor eritilen yağlardandır. Bunun üstesinden gelebilmek için düzenli antrenman ve diyet yapmak da şarttır. Maalesef güzel olan her şey gibi, dümdüz bir karına sahip olmak da kolay olmuyor.

Diyet yapmak için kendi metabolizmanıza özel bir program hazırlatmanız ve onu uygulamanız gerektiğini her yazıda belirtmekteyiz. Ancak bazı bilgiler ve uygulamalar, hemen hemen herkes için geçerlidir ve olumlu sonuç verirler. Göbek eritmek için de bu tarz püf noktaları vardır. Göbek eriten diyet adı altında herkesin uygulayabileceği bir diyet olmasa da, bu süreci hızlandırmak için herkesin kullanabileceği bilgiler vardır.

Karın yağlarından kurtulmak için beslenmenizde yoğurda ağırlık verin. Yoğurdun içerisinde bulunan kalsiyum, zararlı ve fazla olan yağın vücudunuza girip yerleşmesini engeller. Sindirime yardımcı olur. Araştırmalara göre her öğünde yoğurt yiyen insanlar, daha zayıf oluyorlar. Üstelik tam yağlı yoğurt yemeniz gerekmektedir. Vücudunuz ihtiyacınız olan yağı bu şekilde alacaktır.

Protein alırken yağsız şekilde almaya öze gösterin. Hayvansal yağlar, vücuda kolaylıkla yerleşir ve zayıflamak isteyen biri için en yanlış seçimdir. Bunlar yerine kuruyemişlerden bitkisel içerikli yağlar alabilirsiniz. Yemeklerinizi zeytinyağı ile pişirmeye özen gösterebilirsiniz.

Stres hormonunu kontrol altında tutmak amacıyla ara öğünlerde meyve yemelisiniz. Biber, yeşil bitkiler, hurma ya da bitter çikolata gibi gıdalar tüketebilirsiniz. Esmer pirinç ve bulgurla hazırlanmış yemeklere de ağırlık verebilirsiniz.

Ödem atmak için limonlu zencefil çayı için, kiraz sapı suyu, maydanoz suyu, hatta sirke ya da limonla hazırlanmış ılık su için. Bunun dışında gün içerisinde bol bol su tüketin. Böylelikle vücudunuzda oluşan ödemlerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Tüm bu beslenme önerilerini uygulamanızın yanı sıra, düzenli olarak antrenman ve spor da yapmalısınız. Karı egzersizlerine ağırlık vermediğiniz sürece ne kadar az yeseniz de göbek yağlarından kurtulamazsınız. Göbek eriten diyet uygulamak tek başına yeterli olmaz sadece işinizi kolaylaştırır. Ama düzenli egzersiz yaptığınızda daha hızlı ve kalıcı çözüme kavuşursunuz. Bu yüzden ikisini birlikte yapmaya özen göstermelisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*