Anasayfa » Diyet TV » Göbek Eritme Egzersizleri
göbek eritmek için egzersiz listesi burada. en hızlı göbek eritme yolları
göbek eritmek için egzersiz listesi burada. en hızlı göbek eritme yolları

Göbek Eritme Egzersizleri

Göbeğinizden kurtulmak için birçok diyeti deniyorsanız ancak her seferinde olumsuz sonuç alıyorsanız, göbek eritme egzersizleri yazımıza bir göz atmanızda fayda var demektir. Bu egzersizler ile bol sıvı tüketerek karın bölgenizde birikmiş olan inatçı yağlardan kısa süre içerisinde kurtulacaksınız.

Plates topuyla şınav (pushups)

Bu hareketimizde şınav çekebilmek için plates topundan faydalanacağız. Hepimiz için zor bir hareket olan şınav, göbek yağlarından kurtulmanın en etkili hareketlerinden biridir. Ancak uygulaması olduğu için, plates topu yardımıyla hareketin daha kolay uygulanmasını sağlamış oluyoruz. Öncelikle, bedeniniz yere paralel olacak şekilde şınav pozisyonu alıyoruz. Burada önemli olan nokta belimizin ve popomuzun dümdüz olmasıdır. Bu pozisyonda bekleyebildiğimiz kadar uzun bekliyoruz. Bu süre içerisinde karnınızı içeri çekerek karın kaslarınızın gerildiğini hissedin.  Ayaklarınızı plates topuna yerleştirin ve bu pozisyonunda dayanabildiğiniz kadar bekleyin.  Bu hareketi daha da geliştirerek, ilerleyen seanslarda önce sağ bacağınızı bükmeden yukarı doğru kaldırın, bunu 10 kere tekrarlayın. Aynı hareketi sol bacağınız için de 10 kere uygulayın. Bu hareket ile ortalama 150 kalori yakmış olacaksınız.

Yarım mekik hareketi (Crunch)

Bu hareket yardımıyla üst karın kaslarımızı çalıştırmanın yanında, bel etrafındaki yağlardan da kurtulmamız amaçlanmaktadır. Vücudumuzun gerçek şekline kavuşmasında, spor bizim için olmazsa olmazdır. Ancak, bunun için doğru hareketleri uygulamamız gerekmektedir. Yarım mekik hareketinde, öncelikle düz bir zemine uzanın. Ayaklarınızı zemine yerleştirin, dizlerinizi bükün. Böylece dizleriniz 90 derecelik açı şekline gelecek. Daha sonra, ellerinizi ensenize getirin, ancak ellerinizi ensenizde birleştirmeyin. Hareketin devamında ensenizden ya da kollarınızdan destek almadan, tamamen karın kaslarınızdan destek alarak gövdenizi yerden 15 20 cm yukarıya kaldırın. Bu hareketi başlangıçta 20 kere tekrar edin. Devam eden günlerde tekrar sayısını 30’a kadar çıkarabilirsiniz. Hareketi uygularken acele etmeden yapmalı ve nefesinizi verirken gövdenizi kaldırmalısınız. Bu hareketi 20 dakika uyguladığınızda 100 kalori yakmış olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*