Anasayfa » Diyet TV » Göbek Eritme Hareketleri
göbek eritmek ve yağ yakmak için çok kolay yöntemlerle karşınızdayız
göbek eritmek ve yağ yakmak için çok kolay yöntemlerle karşınızdayız

Göbek Eritme Hareketleri

Vücudumuzun ince ve fit görünmesi bizlere sağlıklı bir yaşamın yolunu açtığı gibi güzel görünmemizi de sağlamaktadır. Bu da motivasyonumuzu son derece etkiler. Peki,  hepimizin korkulu rüyası göbeğimizi nasıl eritebiliriz? Biz de sizlerle kolay göbek eritme hareketi olarak nitelendirebileceğimiz destekli mekik hareketimizi paylaşmak istiyoruz. Bu sayede günde sadece 15 20 dakikanızı ayırarak göbeğinizden kurtulabilirsiniz.

Öncelikle göbek problemimize son vermek için ve göbek eritmek için beslenme alışkanlığımızı düzenlememiz gerekmektedir. Bunun için de günde en az 1,5 litre su içmemiz, 3 ana 3 ara öğün olarak beslenme planımızı düzenlememiz gerekir. Vücudumuzda yağ birikimine neden olan un, şeker, tuz miktarı yüksek olan gıdaları diyet listemizden çıkarmalıyız. Her şeyden yemeliyiz ancak doyumluk değil tadımlık olacak şekilde beslenmeliyiz. Örneğin, beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeğini tercih etmeliyiz. Beyaz ekmek şeker bakımından zengindir bu da vücudumuzda yağ depolanmasına neden olur. Tam buğday ekmeği bizi hem daha tok tutar hem de daha hızlı yağ yakmamıza yardımcıdır.

Destekli mekik hareketi (crunch)

Beslenme programınızla beraber uyguladığınızda göbek eritme hareketi ile kısa süre içerisinde dümdüz bir karna sahip olacaksınız. Hareketimiz için öncelikle sırt üstü yere uzanın. Ayaklarınızı tavana doğru gergin şekilde uzatın ve diz kapağınızı yere doksan derecelik açı oluşturacak şekilde bükün. Ayaklarınızı bir sandalyeden destek alacak şekilde sabitleyin. Daha sonra, ellerinizi ensenize yerleştirin ve kollarınızı açın. Önce, sağ dirseğinizi sol diz kapağınıza yaklaştırın. Bu hareketi en az 20 kere tekrarlayın. Daha sonra, aynı hareketi sol dirseğinizi sağ diz kapağınıza yaklaştırarak tekrarlayın. Bu hareketi de en az 20 kere tekrarlayın. Hareketin tekrar sayısını günden güne arttırarak daha olumlu sonuç alabilirsiniz.  Unutmayın ki, bu hareketi yapabilmeniz için herhangi bir bel rahatsızlığına sahip olmamanız sağlığınız açısından oldukça mühimdir. Bu hareket ile 15 dakikada yaklaşık 110 kalori yakmış olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*