Anasayfa » Diyet TV » Hızlı Basen Eriten Hareketler
basen ve kalçanızı hızlı eriterek daha güzel bir görünüme sahip olmanız mümkün
basen ve kalçanızı hızlı eriterek daha güzel bir görünüme sahip olmanız mümkün

Hızlı Basen Eriten Hareketler

Birçok kadının şikayetçi olduğu basen bölgesi, özellikle kıyafet seçimi konusunda, sorun yaşanmasına sebep oluyor. Vücudumuzla orantılı, daha güzel görünen basenlere sahip olabilmek adına hızlı basen eriten hareketler yapabilir ve kısa zaman içinde fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Tabi böyle bir vücuda sahip olmak için, 2 hafta egzersiz sonunda sıkılıp bırakmak, sonra tekrar başlamak yerine kararlı bir şekilde devam etmelisiniz. Aksi halde sürekli olarak alınıp verilen kilolar vücudun deforme olmasına ve hızlı kilo alımlarında çatlaklara neden olur. Bu tür can sıkıcı olaylarla karşılaşmamak ve özellikle daha sağlıklı yaşamak için, spor yaşam tarzınız olmalıdır. Rahatsızlık duyduğunuz basenlerinizi inceltebilmeniz için, sizlere önerimiz hızlı basen eriten hareketler, olarak sınıflandırdığımız egzersizleri uygulamanız olacaktır.

Kalça kaldırma hareketi
Bir plates topunuz varsa bu hareketi uygulamanız çok daha kolay olacaktır. Eğer yoksa koltuk veya sandalye yardımı ile hareketi yapabilirsiniz. Plates topunu örnek alırsak, sırt üstü uzanıp, topu kalça kısmından uzakta tutarak ayaklarınızı destekli şekilde topun üzerine yerleştirin. Sonrasında kollarınız yanlarda, dizlerinizi bükerek, sadece omuz bölgesi yerde kalacak şekilde, dizler omuzlara paralel olarak, vücudunuzu havaya kaldırın. Ardından popunuzun üzerinde yere inin. Bu hareketi yaparken kalçanızı sıkmayı unutmayın. Basen bölgesinde oluşan yağların yakılmasında son derece faydalı bir harekettir. Günde 3 defa 15-20 adet yapmaya özen gösterin.
Bacak kaldırma hareketi
Sırt üstü kollar yanda olacak şekilde uzanın. Bacaklarınızı birleştirerek 90 derece açı ile yere değdirmeden havaya kaldırıp indirin. Bu hareket 15-20 defa yapın. Basenlerinizle birlikte göbek kısmında oluşan yağlanmayı da önler.
Önerilen hızlı basen eriten hareketler, bir de beslenme alışkanlığının düzenlenmesi ile birleşirse, kesinlikle alınan sonuçlar olumlu yönde olup, istediğiniz basenlere kavuşmuş olacaksınız.

Bir yorum

  1. İyi aksamlar, basen problemim vardi yazinizi okuduktan sonra uygulamaya basladim.Etkilerini yavasca goruyorum arkadaslarim oyle soyluyor.Devam edecegim sizi takip etmeye.Tesekkurler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*