Anasayfa » Diyet TV » Hizli Kilo Vermek Icin Ipuclari
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek istiyorum
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek istiyorum

Hizli Kilo Vermek Icin Ipuclari

Sürekli değindiğimiz gibi kilo sorunu gittikçe Dünya’nın başına bela olan bir sorun halini almaya başladığı gibi kilo problemi yaşayan kişiler hızlı kilo vermek için çeşitli yollara başvurarak sağlıklarını daha fazla tehdit altına sokuyorlar. Obezite vakalarının artması dünyada çeşitli vakıfları, kuruluşları ve insanları harekete geçirse de pek önüne geçilebildiğini söylemek doğru olmaz. Fazla kilosu olanlar ya da obez olanlar bir anda canlarına tak ederek hiçbir şey yemeden diyet yapmaya karar verirler ve bunun doğru olduğuna kanaat getirirler ancak bu durum hiçbir zaman olumlu sonuç vermez. Fazla kiloları nedeni ile dertli olanların oldukça sakin bir şekilde bilinçli davranışlar göstererek doğru kilo verme yollarını izlemeleri gerekiyor. Az biraz kilo vermek konusunda deneyimi olmayanların bir anlık kararlar ile hızlı kilo verme dürtüsü ile yalan yanlış yöntemler uygulamaları o kişilerin kilo verme konusundaki kararlılıklarının uzun soluklu olmasının önüne geçer. Kilo vermek istiyorum diyorsanız kesinlikle uzman desteği almanızda büyük fayda vardır. Çünkü uzman kontrolünde yapılacak olan diyet programları ve hareket ya da spor şekilleri kilo problemi yaşayan kişinin kısa sürede yılmasının ve bu hedeften sapmasının önüne geçer. Çünkü uzmanlar uzun saatler aç kalmayı, hiçbir şey yememeyi önermezler. Uzmanlar hareketsiz yaşayan bireyleri bir anda yoğun bir spor ortamına sokmazlar. Bilinçli ve sağlıklı şekilde kilo verilmeye başlandığında belli bir müddet sonra bu durum zevkli bir hal almaya başlayabilir.

Kilo vermek istiyorum diyenler için maddeler

Kilo vermeye kendimizi hazır hale getirip ortaya sağlam irademizi koyduğumuz andan itibaren uyacağımız kurallar ve yöntemler çok önemlidir. Kilo verme sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları şu şekildedir:

*Hızlı şekilde kilo vereceğiz diye hayatımızdan proteini çıkarmak gibi bir hataya düşmemeliyiz. Çünkü protein kalorisi en düşük besinlerden biridir. Ayrıca protein insan vücudunun en çok gereksinim duyduğu ve düzenli çalışmasını sağlayan besindir. Proteinin kalorisini yukarı çeken şey yemeğin yapılış halidir. Yağlı ve kızartma şeklinde yapılan yiyecekler kalorisi yüksek yiyecekler olacağı gibi sağlığa da oldukça zararlıdır.

*Kilo vermeye karar veren insanların ilk yaptığı şeylerden biride yağı hayatlarından çıkarmalarıdır. Bu da doğru bir davranış değildir. Çünkü yağ insan vücudunun düzenli çalışmasında etkili rol oynar. Yağlı yiyeceklerden uzak durmakta fayda vardır ama özellikle katı yağlar tüketmemek gerekir. Yağı komple hayatımızdan çıkarmak vücudumuz için sağlıklı olmayacaktır.

*Sebze ve meyve tüketimi de kilo vermek isteyen kişiye yardımcı olacak faktörlerden biridir. Sebze ve meyve tüketimi metabolizmayı sürekli canlı tutarak yağ yakımını kolaylaştırır. Ancak aşırı meyve tüketimi de insan vücuduna zarar verebilir. Özellikle şeker hastaları için büyük sağlık sorunlarına neden olabilir. Meyve ve sebze tüketimi konusunda bir uzmandan alınacak görüş ve destek çok önemlidir.

Egzersizler ve su tüketimi kilo vermek için önemlidir

Kilo vermek isteyenlerin uygulaması gereken şeylerden biride hafif şekilde yapılmaya başlanacak olan egzersiz programlarıdır. Egzersiz ve belli bir tempodaki yürüyüşler kilo vermeye oldukça fazla yardım eder. Ayrıca günlük su tüketimi de 2 Litrenin altına düşmemelidir.

Sabırlı ve istekli olduğunuz takdirde bilinçli bir diyet programı ile kilo vermek zevkli bir hale gelebilir.

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek istiyorum

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*