Anasayfa » Diyet TV » Hızlı Kilo Vermenin Yolları
hızlı kilo vermek için yollarını öğrenmeniz gerekir tüm bilgiler bu yazıda
hızlı kilo vermek için yollarını öğrenmeniz gerekir tüm bilgiler bu yazıda

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Günümüzde hızlı kilo vermek adına birçok yöntem önerilmiştir. Bunları bazıları işe yararken bazılarının hiçbir faydası olmamıştır. Bununla beraber hızlı kilo vermenin yolları arasından, en çok tercih edilen, son derece sağlıksız olan şok diyet programları olmuştur. Bu tarz diyet eğilimleri, kilo vermek isteyen kişiler de vücut metabolizmalarının bozulmasına neden olduğundan dolayı, verilen 2 kilo, bir süre sonra 4 kilo olarak geri dönmüştür. Daha kalıcı ve kolay kilo vermek için, yaşam kalitenizi de arttırmak adına doğru beslenme ve spor alışkanlığı edinmek önemli bir husustur.

Kalorili yiyeceklere son verin

Genel olarak baktığımızda hepimizin evlerinde, haftada en az 2-3 defa kızartma yapılır. Bol yağlı ve kilo dostu, hastalıklara davetiye çıkaran kızartma yemeklerini kesinlikle menülerinizden çıkarttın. Bunun yerine haşlama ve sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Örneğin; 100gr patates kızartmasının kalorisi ortalama 428 iken, 100gr patates haşlamasının kalorisi sadece 100gr’dır. Aradaki kalori farkı oldukça yüksektir.

Sürekli atıştırmaktan vazgeçin

Ayaküzeri yapılan atıştırmalar siz fark etmeden vücudunuza fazla kalori depolar. Alınan kalorilerde size yağ oranı olarak geri döner. Kesinle beslenme alışkanlığı edinip, 3 ana öğün dışında sadece 3 ara öğün olacak şekilde beslenmenize dikkat edin.

Evinizde yememeniz gereken yiyecek ve içecekleri bulundurmayın

Market alışverişinizi kalorisi düşük gıdalar almak üzere düzenlerseniz, sürekli yüksek kalorili yiyecekleri görmez ve yememiş olursunuz. Bu durumda ciddi oranda kilo vermenize yardımcı olur.

Egzersiz yapmayı ihmal etmeyin

Herkesin evinde kolay şekilde uygulayabileceği birçok egzersiz hareketi vardır. Bu hareketlere örnek vermek gerekirse;

  • İp atlamak, saatte 700 kalori,
  • Aerobik hareketleri, saatte 500-550 kalori
  • Mekik çekmek, 508 kalori
  • Oryantal oynamak, 340 kalori yaktırır.

Yukarıda verilen örnekler dışında, kilo vermek isteyen kişiler, mutlaka uyku düzenine dikkat etmelidir. Dinlenmiş bir vücut, yorgun bir vücuda oranla daha fazla kalori yakar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*