Anasayfa » Diyet TV » İnce belli olmak için ne yapmalıyız ?
Diyet listesi, diyet listesi 16 yaş, diyet listesi indir
Diyet listesi, diyet listesi 16 yaş, diyet listesi indir

İnce belli olmak için ne yapmalıyız ?

İnce bir bele sahip olmak her bayanın arzusudur diyebiliriz. Bunun ilk doğru ve sağlıklı beslenmeden geçmektedir. Göbek eritmenin, yapısal olarak kalın beli inceltmenin ve bel çevresinde oluşan yağ tabakasından dolayı ortaya çıkan simit görüntüden kurtulmak artık o kadar zor değil.

İnce belli olmak için ne yapmalıyız ?

-Bilgesel incelmenin olmazsa olması spordan geçtiğini hepimiz biliriz. Ama en az spor yapmak kadar beslenmeye de dikkat etmemiz gerektiğini unutmamalıyız. Haftada 3 kes düzenli olarak pilates belinizi inceltmede birebir bir spordur.

-Daha az ve de daha küçük porsiyonlar yemeği tercih edin. Yemeklerden önce bir bardak suyu içmeyi alışkanlık haline getirerek suyun verdiği tokluk hissinden dolayı yemek porsiyonlarınızda azalmalar olacaktır.

-Beyaz ekmeği kesinlikle hayatınızdan çıkarttın. Tam tahıllı ekmek ürünleri kullanarak hem daha sağlıklı hem de daha çabuk kilo vermenizde sizlere yardımcı olacaktır.

-Açlık hissini son noktaya kadar hissedecek kadar aç kalmayın ne kadar çok az hissederseniz o kara çok az yersiniz.

-Alt karın karın kasları için; sırt üstü yatıp elinizi belinizi acıtmamak adına poponuzun altına koyduğunuzda bele binen yükü azaltmış olup bacaklarınızı makas yapıp bacaklarınızı karnınıza çekip uzatarak her iki bacağınızı hiç bükmeden aşağı yukarı doğru hareketler uygulayarak karın yağlarınız için etkili olacaktır.

-Yan karın kasları için; aynı şekilde yan uzanarak, gövdenin üst kısmını kaldırarak esneme hareketler yapmalısınız. Bu hareketleri bacaklarınız yardımıyla da yapabilirsiniz.

-Yan kaslarınızı çalıştırmak için iki elinizi bükmeli ya da bir su şişesi alarak yanlarınıza esneme yaparak yan karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

-Sırtınızın üzerine uzanarak, sağ bacağınızı kendinize doğru bükerek kalçanızın sağ tarafına kavrayın. Göbek deliğinizi omurganıza doğru çekin yalnız deliğe basmadan yapmalısınız bu işlemi. Daha sonra yan kaslarınızı oynatınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*