Anasayfa » Diyet TV » İnsülin Direncini Kırarak Kilo Verme Yöntemleri
insülin alıyorsanız direnç kırarak kilo vermek için okuyun
insülin alıyorsanız direnç kırarak kilo vermek için okuyun

İnsülin Direncini Kırarak Kilo Verme Yöntemleri

İnsülin, dokularda bulunan yağ, kas gibi kan şekerini kullanan hücrelerin, pankreas aracılığı ile salgılanan bir tür hormon çeşididir ve  insülin direnci kilo vermek detaylı bir konudur. Kanda insülin direnci yükseldiğinde, dokuların insülini kırması oldukça zor hale gelir ve kilo verme de bu bağlamda zorlaşır. Zayıflamaya karar veren kişiler için öncelikle insülin direncini kırarak kilo verme yöntemleri nedir ve insülin direnci ile kilo vermek nasıl olur gibi soruların araştırmasına başlamak yerinde bir karar olacaktır. Tabi bu durum ilk olarak doktor kontrolünden geçmekle başlamalıdır. İnsülin direnci kişilerin kendi başına belirleyebileceği bir değer değildir. Ancak doktor kontrolünde bakılan açlık ve tokluk kan şekeri sonucunda, insülin direnci kilo vermeye engel mi değil mi saptanabilir. Peki bu İnsülin Direnci Nasıl Kırılır? İnsülin Direnci Belirtileri nelerdir? İnsülin Direnci Tedavisi nasıl olur? İşte tüm bu sorularınızın cevapları:

 insülin direnci kilo vermek

İnsülin direncinin yükselmesindeki en büyük etken, günümüzde fazlasıyla hazır gıdaların tüketilmesidir. Çoğu kişinin kolayına gelen pişmiş paket ürünler, fastfood yiyecekler, gıdaların içerdiği besin maddesini öldürerek, çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Sizler evinizde tavuğu ne şekil pişirirseniz pişirin, en fazla tüketme süreniz 2 gün olacaktır. Peki, hazır satılan pişmiş paket bir tavuk, nasıl oluyor da ortalama 10-15 gün tüketme tarihi veriliyor ve bizlerde bunları sıklıkla tüketiyoruz. Kısacası paket ürünlerin uzun süre bozulmaması için kimyasal maddeler ile besinin yapısı bozuluyor. Bu durumda kilo verme çabasını koyun bir kenara, hazır gıda grubu insülin direncini yükseltmekle birlikte bir dizin hastalığı beraberinde getirebiliyor. Sağlıklı şekilde kilo vermek ve insülin direncini dengede tutmak için düzenli beslenme alışkanlığı şarttır. Bu yazımızda insülin direnci ile kilo vermek konusunu işleyeceğiz.

 insülin direnci kilo verme

Gece kalkıp yemek yenmesi, sürekli olarak açlık hissi, tatlı krizleri, halsizlik, cinsel isteksizlik gibi birçok eylem, insülin direncinin belirtisi olabilir. İnsülin direncini düşürebilmek adına, şekerli, nişastalı ve unlu mamuller tüketilmemelidir. Bunlar  insülin direnci kilo verme için anahtarlardır. Ayrıca hazır tatlandırılmış meyve suları ve kafeinli içeceklerden de uzak durmakta fayda vardır. Beslenme alışkanlığınızın düzenli olduğuna inanıyor ve bir türlü kilo problemini aşamıyorsanız, bir uzmana danışarak gerekli testler yapılıp, uzman tavsiyesiyle tekrar yaşam şeklinizi gözden geçirebilirsiniz.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*