Anasayfa » Diyet TV » Japon Diyeti ve Japon Diyeti Listesi
Japon Diyeti

Japon Diyeti ve Japon Diyeti Listesi

Japon Diyeti

Japon diyeti yapanlar genellikle adapte olması zor bir diyet olduğunu söylemektedir. 7 gün içerisinde 7 kilo verdirme gibi zor bir durum söz konusu olduğu için bu diyetten yararlanabilirsiniz. Fakat Japon diyetine başlamadan önce doktorunuza danışmalı ve hazır olup olmadığınız konusunda kendinizi sorgulamalısınız. Japon diyeti ve her diyette olduğu gibi düzenli yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz. Kısa süre içerisinde kilo vermeye başladığınızı daha net bir şekilde görmeniz de mümkün olmaktadır. 1 litre suyun içerisine bir limon sıkın ve öğünlerden önce bunu tüketin.

 Japon Diyeti Nasıl Yapılır

Diyet listesine harfiyen uymak son derece önemlidir. Öğün atlamayın! Örneğin sabah kahvaltınızı birinci gün saat 8 de yaptıysanız ikinci gün 9 u geçirmeden kahvaltınızı yapmış olun. Öğünler arası zaman ne kadar yaklaşırsa diyetin etkisinin de o kadar az olacağını unutmayın. Aynı şekilde birbirine denk gıdalar tüketin. Örneğin ilk gün yoğurt yemeniz gerekirken siz bunun yerine hemen hemen aynı kaloriye hatta düşük kaloriye sahip gıdalar tüketin. Fazla kalorili gıdalar alırsanız hem metabolizmanızı hem diyetinizi bozarsınız bunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Çok zorlanacağınıza veya yapmayacağınıza inanıyorsanız diyete hiç başlamayın. Japon Diyeti listesi sona erdikten sonra bir anda yüksek kalorili ürünler tüketmeyin ve diyete paralel ve daha large diyet listelerini uygulayın. Bu diyete başladıktan sonra hayatınızın her anında zaman ile yemek yiyebilirsiniz. Kurallarınızı çiğnemeyin.

Japon Diyeti

Japon Diyeti Listesi

Bu kolay diyet listesi ile kilo verme işlemine başlayabilirsiniz. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği gün gün ayrılmak yerine ortak paydada anlatılacaktır. Siz buna uygun bir liste hazırlayabilirsiniz.

Kahvaltı

Japon diyetinde kahvaltı genellikle bir kahve ile geçiştirilir. Kahvenize bazen birkaç damla süt ekleyebilirsiniz. Haftada bir gün bir dilim esmer ekmek hakkınız bulunmaktadır.

Öğle Yemeği

Haşlanmış sebze veya haşlanmış balık ana yemeğiniz olacak, domates suyu yada portakal suyu içebilirsiniz. bir gün haşlanmış yumurta tüketirken ikinci gün sebze salatası tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeği

Haftada iki gün haşlanmış balık hakkınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra haftada iki gün meyve yemek zorundasınız (sadece meyve!) yoğurt yada lahana salatasını günlere bağlı olarak tüketebilirsiniz.

Aşağıda bir günlük örnek Japon Diyeti Listesi yer almaktadır bu listeye uygun bir şekilde sizler de kendi listenizi oluşturarak belli bir seçenek dahilinde yemek yemeye başlayabilirsiniz.

Kahvaltı: Sade kahve (yada şekersiz çay) yanına bir esmer ekmek dilimi! (bu kahvaltıda tüketeceğiniz maksimum miktar oldu!)

Öğle Yemeği: Haşlanmış lahana, domates suyu ve havuç salatası

Akşam Yemeği: Meyve

Burada meyveden bahsederken çok abartıya kaçmamak son derece önemlidir. Akşam yemeğinde yeşil elma tüketmek çok fazla tavsiye edilmez. Zaten yazımızın başında da Japon diyetinin son derece sıkıntılı bir diyet olduğunun altını çizmeye çalıştık. Yani kendinize bu diyet konusunda güvenmiyorsanız hiç başlamamanız sizin açınızdan daha faydalı olabilir. Çünkü uzun vadede Japon diyeti pek çok sıkıntıyı bir arada barındırabilir. Yine de kendinize tam olarak güveniyorsanız dişinizi sıkmak zorunda olduğunuzu söyleyebiliriz. Çünkü yaklaşık on gün boyunca bu diyet listesine uymamanız durumunda daha ciddi sıkıntıların ortaya çıkması içten bile değildir. Şimdi durup düşünün ve Japon Diyeti yapıp yapmayacağınıza karar verin.

En iyi diyet listesi denildiğinde ilk sıralarda gelen Japon diyeti konusunu sizlerle paylaştık.Diyeti uygularken sıkıntı yaşarsanız aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*