Anasayfa » Diyet TV » Karin Bolgesi Zayiflama Icin Kilo Vermek
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

Karin Bolgesi Zayiflama Icin Kilo Vermek

Kilo vermek için elinden gelen her şeyi yapanların en dertli olduğu konuların başında karın bölgesindeki yağlardan kurtulamamak gelir. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak sadece diyet yapmak ile mümkün değildir. Yağlanmanın giderilmesinin en zor olduğu bölgelerin başında gelen göbek bölümü için diyetin yanında ekstra egzersizlere başvurmak gerekir. Birçok kişi kilo vermeyi karın bölgesinde oluşan yağlanmalardan kurtulmak için ister. Çünkü karın bölgesinde oluşan fazla yağlanmalar insanın üstüne giydiği hiçbir şeyin yakışmamasına neden olur. Özellikle göbek bölümünde fazla yağlanmaları olan kadınlar toplum içine girdiklerine sürekli kendilerini tedirgin hisseder ve karınlarını içeri çekerek vakit geçirmek zorunda kalırlar. Karın bölgesindeki yağlanmalar fiziki yapı ile ilgili olabileceği gibi daha sonradan hareketsiz yaşama ve yağlı beslenme sonucu da oluşabilir. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak gerçekten uzun bir süreç gerektirir. Göbek eritme en zor işlerden birisidir. Bu nedenle bu süreçte oldukça sabırlı ve bilinçli hareket etmek gerekir. Kilo vermek için diyet yapmaya başladığınızda uzmanlardan öğreneceğiz karın bölgesine uygun egzersiz hareketlerinizi de düzenli olarak yapmak ve günlük yarım saat hızlı tempoda yürümek uzun vadede karın bölgesinde oluşan yağların azalmasını ve fit bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca tüketeceğiniz besinlerin de bu bölgedeki yağlanmaların giderilmesi için oldukça fazla önemi vardır. Göbek bölgesi gibi kalça ve basende oluşan yağların erimesi de aynı süreçleri gerektirir. Bu bölgelerin yağlardan kurtulabilmesi için metabolizma hızlandırıcı besinler tüketmelisiniz. Egzersiz, yürüyüş ve doğru beslenme ile göbek ve kalça bölgesindeki yağlanmalardan kurtulabilirsiniz ancak en önemlisi de bu süreçte çok sabırlı olmak gerekir.

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

Kilo vermek için şınav ve mekik çekin

Karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmayı kafanıza koyduğunuz andan itibaren ekstra egzersizleri öğrenmeden direk olarak şınav ve mekik ile başlayabilirsiniz. Kilo vermek konusunda göstereceğiniz kararlılığı şınav ve mekikte de göstererek aynı anda hem kilo verebilirsiniz hem de karın bölgenizi yağlardan arındırabilirsiniz. Şınav ve mekik karın bölgesi için direk olarak etki eden çok etkili egzersiz yöntemleridir. Şınav ve mekiğin yanında ise uzmanlardan öğreneceğiniz egzersiz hareketlerini de uygulamalısınız. Bunun yanında günlük hayatınızın da hareketlenmesi gerekir. Oturduğunuz yerden yağların erimesini sağlamanız pek mümkün değildir.

Metabolizma hızlandırıcı besinler ile kilo vermek

Yaptığınız diyet ile egzersizlerin yanında tükettiğiniz besinlerin bir özelliğine daha dikkat etmeniz gerekir. Özellikle metabolizma hızlandırıcı besinler tüketmek sizi günlük hayat içerisinde dinç tutacağı gibi vücudunuzun yağları yakmasına da yardımcı olacaktır. Zencefil, tarçın, yeşil çay, acı biber gibi besinler metabolizmanızın hızlanmasına vesile olur ancak en başta da günde 2 litre su tüketmek metabolizmanızı hızlandıracağı gibi vücudunuzun birçok fonksiyonunu düzene sokar ve zehirli atıkların vücuttan atılmasını sağlar.

Unutulmamalıdır ki sonradan oluşmamış genetik bir karın bölgesi yağlanması mevcutsa bu yağlardan tamamen kurtulmak mümkün değildir. Böyle bir durumda sadece bu bölgedeki yağlanmaları kontrol altında tutabiliriz ve biraz olsun azalmasını sağlayabiliriz. Bunu bilmeniz uzun süreler diyet yapıp, egzersizlerinizi yerine getirdiğinizde tamamen bir kaybolma görmediğinizde umutsuzluğa kapılmanızın önüne geçecektir. Şu unutulmamalı; kilo vermek ve vücudun bazı bölgelerinde oluşan yağlardan kurtulmak uzun bir süreç gerektirir.

Bir yorum

  1. Selam,ben ev hanimiyim.Benim karin bolgesinde problemim vardi.Kilo aldigimda ilk karin bolgem genisliyordu.Bu yazi ilgimi cekti ve evde denemeye basladim.Cok da zamanimi almadi.Hem evimle ilgilenip hem spor yaptim ve ise yaradigini gordum.Ev hanimlarina şiddetle öneriyorum.Spor salonlariyla felan zaman kaybetmeyin bence.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*