Anasayfa » Diyet TV » Kilo Verme Duası Nasildir?
kilo verme duası

Kilo Verme Duası Nasildir?

Kişiler kilo verme duası ile kilo vermek istemeleri normaldir. İnançlı kişiler dua ederek isteklerini belirtebilirler. Fakat kişi hiçbir uğraş sergilemeden sadece dua ederek kilo vermenin imkansız olduğunun farkında olmalıdırlar. Kilo vermek için yapılacak son işlerden biri dua etmektir. Kişi ilk olarak kilo vermek için yapması gerekenleri yapmalı ve ardından yaptıklarının karşılığını alabilmek için inançları doğrultusunda dua edebilir. Fakat işin bir de şu noktası vardır. Kişi kilo vermek için hiç uğraş sergilemez ve kilo verme duaları  ile kilo vermeye çalışırsa bunda başarılı olamaz. İlk olarak kişi işi yaşam tarzını kilo vermeye elverişli bir hale getirmeli ve bunun ardından bu şekilde yaşamaya devam etmelidir. Kilo vermek için motivasyon kaynaklarından biri dua olabilir. Dua kilo verme sürecinin mental noktasıdır. Kilo verme dua hakkında detaylı bir yazı ile sizleri aydınlatmaya çalışacağız. Namaz kılmanın kilo vermek için iyi bir egzersiz olacağı bilinenler arasındadır. Fakat bu genel olarak hareket kabiliyeti biraz kısıtlı olan daha yaşlı kişiler için geçerlidir. Genç yaşta kişilerin namaz kılmaktan daha faydalı olabilecek egzersiz hareketleri yapabileceği bilinir. Kilo verme duası olarak tek bir dua etmek yerine genel olarak kişinin dua ederek isteklerini iletmesi daha mantıklı olabilmektedir. Kişilerin kilo verme sürecinde hayatlarını değiştirmeleri gerebilir. Bu konu hakkında bilinmesi gereken bazı ayrıntı noktalar bulunmaktadır. Dikkatli ev özenli olunduğu durumda kilo verebilmek için hiçbir sorun ortada kalmayacaktır.

kilo verme duası, kilo verme duaları, kilo verme dua

kilo verme duası, kilo verme duaları, kilo verme dua

 

Kilo verme duaları ile kilo vermek mümkün mü?

Kilo verme duası kişilerin yemek yemeden önce etmesi gereken bir duadır. Kişi yemekten önce inancı doğrultusunda şükretmesi gerekir. Ayrıca Hz. Muhammed’in sözlerinden biri de kişinin doymadan sofradan kalması doğrultusundadır. Bunun diyet listelerinin genel özellikleri arasında olduğu her zaman bilinir. Kişilerin tıka basa doyduklarını hissederlerse bu kişinin kilo verme sürecini zora sokabilir. Zayıflama duaları belirtildiği gibi yemeklerden önce yapılabileceği gibi yemeklerden sonra da yapılabilir. Ayrıca kişi ibadetlerden biri olan namaz sırasında da kilo verme adına dualar edebilir ve isteklerde bulunabilir.

Kilo verme dua nasıl olmalıdır?

Kilo verme duası olarak yapılan inanç doğrultusundaki hareketler kişinin kilo verme süresinde süreçteki son aşamasında olmalıdır. Bazı kişiler her şeyi yaptım son olarak dua ederek kilo verebilirim düşüncesini taşıyabilirler. Bu oldukça yanlış bir davranıştır. Aynı zamanda kilo veren kişi ben kilo verdim, kilo vermek için dua etmeme gerek yok diye düşünebilir. Bu da inançlara aykırı bir durumdur. Kişiler bu konu hakkında bilgileri kutsal kitaplardan daha ayrıntılı şekilde okuyabilirler. Sofra duası da gelenek ve göreneklerimiz doğrultusunda edilen bir duadır. Kişilerin kilo verme adına yapmaları gereken aktiviteleri daha önceki yazılarımızda belirttik. Bu yazılarımızda belirtilenleri yapan kişiler emeklerinin karşılığını alabilmek için dua ederler. İnançlı olmayan kişiler ise dua etmek yerine daha farklı yöntemler denerler. Dua bir çeşit meditasyon yöntemi olarak da belirtilebilir. Kişinin Allah ile arasındaki bir bağ çeşididir. Kilo verme duası mutlak kilo verme yöntemi olmadığı gibi diyet programları  ve egzersiz yöntemleri arasında da yer almamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*