Anasayfa » Diyet TV » Kilo Vermek Eksi | Kilo Vermek İcin Yardim İsteyin
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek ekşi
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek ekşi

Kilo Vermek Eksi | Kilo Vermek İcin Yardim İsteyin

Kilo vermek fazla kiloya sahip olan insanlar için kuşkusuz ki mutluluk verici ve özgüven kazandıran bir eylemdir. Fakat kilo verme süreklilik sağlanmadığı takdirde vücutta kalıcı çatlaklara neden olabilir. Sürekli kilo alıp-veren bir bünyede zamanla oluşan çatlaklardan kurtulmanın çaresi yoktur. Matematiksel bir işleme benzeyen ve basit formülleri olan kilo vermek için en başta bilinmesi gereken gün içinde aldığımı kaloriden daha fazlasını harcamamız gerekir. Tam tersi bir durumda ise kilo alırız ve istemediğimiz bir görüntüye kavuşuruz.  Gün içinde aldığı kalori kadar kalori harcayan bir insan fazladan bir avuç fındığı yediği zaman kilo alıyorum diye şikayet etmemesi gerekir. Bir avuç fındıkta 380 kalori olduğunu düşünürsek bunu yakmak için de ekstra bir efor sarf etmek gerekecektir. Ayrıca fazla kilo durumlarında doktor kontrol altında yapılmaması norexia nervosa ve bulmia nervosa gibi hastalıklara yol açabilir.

Gece yemek yemeği kestiğiniz zaman da kilo vermek için bir aşama kaydetmiş olacaksınız. Geceleri tüketilen besinler sonrası genel olarak spor yapılmadığı ve hareketsiz kalındığı için fazla kilolara neden olurlar. Kilo vermek ekşi sözlükte de sıkça bahsi geçen konulardan biridir. Yazarlar konu etrafında birçok yorumlarda bulunurlar ve tartışırlar. Yağ yakmak ve kilo verme karıştırmamak gereken iki eylemdir. Fakat fazla kilolu insanlar bunu anlamak istemezler ve yağ yakarak zayıflamaya çalışlar. Kilo verme yöntemleri uygulandığında her zaman sonuç verir.

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek ekşi

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek ekşi

Kilo Vermek İçin Arkadaşlarınızdan Yardım İsteyin

Kilo vermek için yanımızda motivasyon sağlayacak insan ya da insanlar olması gerekir. Bizimle kilo verecek bir arkadaş, sevgili, eş-dost bu iş için uygun insanlardır. Biz geri attığımızda bizi iteleyecek ve destek çıkacak biri olursa düşen motivasyonumuzu, kilo vermek istiyorum dediğimizdeki motivasyonumuza geri getirir. Ayrıca kilo vermek için spor yapmayı bilen biri de size çok yardımcı olacaktır.  Eğer size destek olacak olan kişi spor ve egzersize yakın biriyse bu iş için biçilmiş kaftandır.

Bizimle birlikte kilo verecek olan kişinin işin diyet kısmında da bize yardımcı olması gerekir. Yorgun argın eve geldik ve açlıktan ölüyoruz…  Eğer tek başımızaysak hemen aklımıza dışarıdan yemek sipariş etmek gelir. Fakat yanımızda bize motive edebilecek, bizimle birlikte sağlıklı ve hafif yemekler yapıp- yiyebilecek biri varsa bu bizim için olumlu bir noktadır.

Kilo Vermek Aslında O Kadarda Zor Değil

Kilo vermek için yapılması gereken her şeyi biliyoruz fakat uygulamada sıkıntı çekiyoruz.  Nasıl gereğinden fazla yemek yemeği, tembellik etmeyi, hareketsiz yaşamayı alışkanlık edindiysek kilo vermek için spor yapmayı, haraketli ve hızlı bir yaşamı ve sağlıklı beslenmeyi de alışkanlık edinebiliriz. Börekler, çörekler, pideler hayatımızdan çıkartılması çok zor şeyler gibi durular. Fakat sağlıklı beslenen ve düzenli spor yapan bir insana sorduğunuz zaman onların özlemini hiçbir zaman çekmez.  İnsanın kendi yaptığı salatanın, hazırladığı sebzeli bir yemeğin ya da meyvenin doyurucu olabildiğini anlaması gerekir. Anlar zaten ama anlaması için gereken zaman sürecinde iradesini koruyabilmesi gerekmektedir. Şu anda karar vererek yeni bir hayata başlayabilirsiniz. Emin olun ki pişman olmazsınız. Herkes ikinci bir hayat ister ama herkes bununla baş edebileceğini düşünemez. Kilo vermek, sonuç elde edildiğinde kişinin duyduğu en büyük hazlardan birini yaratır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*