Anasayfa » Diyet TV » Kilo Vermek Icin Bilmek Gereken 10 Sey
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

Kilo Vermek Icin Bilmek Gereken 10 Sey

Dünya üzerinde milyonlarca insan kilo vermek için çeşitli arayışlar içerisine giriyorlar. Aşırı kilo problemi olanlarda fazla kilo problemi olmasada görüntüsünden memnun olmayanlar türlü türlü yolları deneyerek kolay kilo verme arayışında oluyorlar. Tabii ki bu arayışlar içerisine girilirken kimse yemek yemeyi kısmak istemiyor. Her istediğimizi yiyelim ama hızlı şekilde kilo verelim arzusunda olanlar arayışları sonunda doğal olarak hayal kırıklığına uğruyorlar. Çeşitli zayıflama hapları, doğal yollar deneyenler ortaya irade koymadıkları için sadece bir kısım insana para kazandırıyor ve istedikleri sonuca ulaşamıyorlar. Bazı kişiler de aşırı kilolarından kurtulmanın yolunu kendi iradelerinde değil cerrahi yöntemlerde arıyorlar. Cerrahi yöntemler sadece aşırı kiloların sağlığı çok olumsuz etkilediği vakalarda tercih edilmelidir.  Diğer durumlarda cerrahi vakaların yerine doğal yollarla ortaya sağlam irade koyarak kilo verme çabası içine girilmelidir.

Bu makalede kilo vermenin denklemi olan aldığın kaloriden fazlasını yakmalısın kuralına uygun olarak size kilo vermek için bilinmesi gereken en temel 10 maddeyi belirteceğiz. Sayacağımız noktalara dikkat edilmesi halinde çok kısa bir sürede olmasada zaman içinde kilo vermek konusunda başarı sağlandığı hissedilecek ve motivasyon arttırıcı bir unsur olarak kişiye kendisini hissettirecektir. Tabi ki bu 10 maddeyi uygulamaya geçmeden önce beyin olarak kendinizi hazırlamalı ve iradenizden emin olmalısınız. Aslında bu süreç kişilik testiniz olarak da görülebilir. Bu nedenle basit bir durum olarak geçmeyin ve kendinize hakaret etmeyin.

Kilo vermek istiyorsanız hareketli yaşamak şart

Öncelikle son yıllarda obezitenin dünya üzerinde en büyük sorunlardan biri haline gelmesinde teknolojinin ve internetin gösterdiği gelişim ile birlikte insanların her işlerini masa başında halletmesinden kaynaklı yaşadıkları hareketsiz yaşam oldukça etkili oldu. Dünya üzerinde çeşitli vakıflar ve kuruluşlar bu duruma dikkat çekmek adına türlü türlü etkinlikler düzenledi. İnsanların spor yapması tavsiye edilirken spor yapmaya vakti olmayan kişilerin de kendilerine hareket edebilecek alanlar oluşturmaları vurgulandı. Hareketli yaşam sadece kilo vermek konusunda değil vücudun fonksiyonlarının sağlıklı çalışması içinde oldukça değerlidir. Hareketsiz bir yaşam kalp, damar ve kolestrol gibi hastalıklara neden olabilir. Hareketli yaşamanın dışında kalorisi fazla yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Özellikle yine son yıllarda fast food beslenme kültürünün artması ve bu konsepte uygun restoranların çoğalması insanların sağlıksız beslenmelerine neden olduğu gibi aşırı yağlı ve kalorili yiyecekler tüketmelerine neden oluyor. Bu nedenle bu tür beslenme şeklinden uzak durmak gerekir. Kilo vermek için diyet yapmak istiyorsanız tükettiğiniz besinlerin kalorileri hakkında bilgi sahibi olmalısınız ve ona göre kendinizi kısıtlamalısınız. Ayrıca diyet listelerinizin vazgeçilmezleri arasında sebze ve meyve tüketimine ağırlık vermeli sabah kahvaltısını es geçmemelisiniz. Sabah yapılan kahvaltı insanın güne dinç başlamasını ve metabolizmasının hızlı çalışmasını sağlar. Bu şekilde de gün içinde vücudunuzun yağ yakımı kolay hale getirilir. Kilo verme konusunda düzenli bir seks hayatının oldukça faydası vardır. İngiliz bilim adamları tarafından ortaya konulan verilere göre düzenli bir cinsel hayat kalori yakımı için saatlerce hızlı tempo yürüyüşe denk geliyor.

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

Kilo vermek için sırasıyla 10 madde

Maddeler halinde sayarsak;

1- Kilo vermeye zihinsel olarak hazırlanılmalı

2- Kalorisi çok olan besinlerden uzak durulmalı

3- Hareketli bir yaşam tercih edilmeli

4- Metabolizmayı canlı tutacak (acı biber, yeşil çay, tarçın, lifli yiyecekler vb.) besinler tercih edilmeli

5- Düzenli bir cinsel hayata sahip olmak

6- İyi bir uzmanın kontrolünde hazırlanmış diyet listesine sahip olunmalı

7- İnternet ortamında gelişi güzel doğal yöntemlerle kilo verme gibi konulara itibar edilmemeli

8- Zayıflama hapları tercih edilmemeli

9- Zayıflama konusu takıntı haline getirilmemeli

10. Son olarak hiçbir şey yemeyerek kilo vermek mümkün değildir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*