Anasayfa » Diyet TV » Kilo Vermek Icin Diyet Yemek Tarifleri
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

Kilo Vermek Icin Diyet Yemek Tarifleri

Gün geçtikçe kilo vermek çok zor bir hale geliyor. Günlük ve iş hayatındaki işlerin büyük bir bölümünün internet üzerinden halledilebilir bir hale gelmesi ve fast food beslenme tarzının dünya üzerinde geniş kitlelere yayılması obezitenin her geçen gün yaygınlaşan bir sağlık sorunu haline gelmesine neden oldu. Yüzlerce sivil toplum kuruluşunun ve vakıfların obeziteye dikkat çekebilmek için ortaya koydukları faaliyetler bulunsada çok ses getirdiğini söylemek mümkün değil. Ayrıca son dönemde obezite ameliyatlarının fiyatında zam yapılması obezite çoğu insan tarafından tedavisi mümkün olmayan bir hale gelmiş olabilir. Hiç bir zaman cerrahi bir yöntem ile kilo verme konusunda tedaviyi önermesekte hormonlarla ilgili bir kilo problemi yaşanıyorsa bazen cerrahi müdahaleler de gerekebilir. Ancak cerrahi yöntemler dışında kilo vermek isteyen kişiler içine bu yazımızda bazı diyet yemek tarifleri vereceğiz. Herkes kilo vermek için diyet yaparken ağız tadına uygun tatlardan mahrum kalmak istemez. İnsanlar sevdiği besinleri tüketmeyi isterler tüketemedikleri anlarda da psikolojik olarak etkilenebilirler. Çünkü vermek istedikleri kiloları alırken tamamen zevk üzerine kurulu bir beslenme türü benimsenir. Bu durumdan da vazgeçmek insan hayatında büyük bir boşluk oluşmasına neden olabilir. Ancak fazla kiloların insana hem fiziksel hem psikolojik olarak zarar vermesi nedeni ile bazı cefaların çekilmesi gerekiyor. Çekilen cefayı bir miktar dindirebilmek için de kilo vermek isteyen kişiler diyet yemek tarifleri arayışlarına girerler. Bu şekilde hem ağız tatlarına uygun hem de diyet yemeklere kavuşup kendilerini iyi hissedecekler. Biz de size bazı lezzetli diyet yemek tarifleri sunacağız.

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

Kilo vermek için diyet yapıyorsanız ızgara levrek tarifi

Diyet yapan balık sevenler için güzel bir ızgara levrek tarifi vereceğiz. Öncelikle kullanacağımız malzemelerden başlayalım. Diyet ızgara levrek yapımında 250 gr levrek fileto, 5 gr zeytinyağı, 80 gr karışık yeşillik ve 1 gr deniz tuzu malzemelerine ihtiyacımız vardır. Ayrıca patates püresi yapabilmek için 150 gr patates, 40 gr light süt ve 40 gr kapya biber kullanmamız gerekecektir. Karamelize domates sos yapabilmek için ise birkaç yaprak taze fesleğen, 100 gr domates, çeyrek limonun suyu, 1 çay kaşığı balsamik sirke, 1 çay kaşığı elma sirkesi, 1 çorba kaşığı kıyılmış kuru soğan, 30 gr domates suyu ve 1 gr deniz tuzu gerekecektir.

Kilo vermek için hazırlanan ızgara levrek patates püresi ve domates sosu ile servis edilmeli

Levreğin yapımına geçtiğimizde ise levreği pullarından güzelce temizlemeli ve 2 fileto olarak ayıklamalıyız. Daha sonra levreği zeytinyağı, tuz, karabiber ve fesleğen ile karıştırıp ızgarada pişirmeye başlamalıyız. Püre yapacağımız patatesleri haşlayıp geniş bir kap içerisinde işleme hazır hale getirmeliyiz. Bu sırada kırmızı biberleri közlemeli ve püre haline getirmeliyiz. Bu kırmızı biber püresini haşlanmış patateslere tuz, süt ve karabiber ile birlikte ekleyerek püre haline getirmeliyiz. Sosu hazırlayabilmek için de zeytinyağını tavamızda hafif şekilde kızdırdıktan sonra ince kesilmiş kuru soğan ve küp kesilmiş şekilde domates ekleyerek sote hale getirmeliyiz. Bu sotenin üzerine domates suyu, balsamik sirke, elma sirkesi, esmer şeker, fesleğen ve deniz tuzu ekleyerek hafif şekilde pişirmeye devam etmeliyiz. En sonda düz bir tabağa ızgara levreği koyup yanına da Akdeniz yeşillikleri ile birlikte kırmızı biberli patates püresi ve karamelize edilmiş domates sosla birlikte servise hazır hale getirmeliyiz.

Lezzetli bir hale gelen ızgara levrek ile hem az kalori alacaksınız hem de midenize bayram ettireceksiniz. Kilo vermek için diyet yapıyorsanız bu tür tarifleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*