Anasayfa » Diyet TV » Kilo Vermek Icin Kesinlikle Yapmaniz Gerekenler
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek istiyorum
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek istiyorum

Kilo Vermek Icin Kesinlikle Yapmaniz Gerekenler

Kilo vermek, fit bir vücuda sahip olmak ve giyilen giysinin üstüne yakışması her kilo problemi yaşayan kişinin en büyük arzuları arasındadır. Bu saydığımız maddeler gittikçe arttırılabilir. Mesela girilen bir ortamda kompleks yapmamak ve göbeği içeri çekme dürtüsünden kurtulmakta istekler arasında popüler olanlardandır. Tabii ki bu isteklere ulaşmanın da bedeli olan ve fedakarlık gerektiren noktalar vardır. Eğer bir sağlık sorunu sonucunda fazla kilolara sahip olunmamışsa kilo vermek için cefa çekerken de çok ses çıkarmamak gerekir. Çünkü zamanında önümüze geleni yiyip kilo alırken yeterince hayattan zevk aldık. Aslında kilo vermeyi tam anlamıyla kafanıza koyduğunuzda eğer sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başladıysanız bu durumda bir mutluluk nedeni olarak karşınıza çıkacaktır. Her zaman söylediğimiz gibi kilo verme konusunda en öncelikli şart insanın kendisini beyin olarak bu duruma hazırlamasıdır. Beyin olarak kilo vermeye hazır hale gelen kişi ise bundan sonrasında sağlık kilo verme yollarını tercih etmelidir. Eğer zamanı ve durumu yetiyorsa bir uzmandan destek almak en faydalı yoldur. Çünkü kilo verme sürecinde yanlış beslenmenin önüne geçmek gerekir. Ayrıca kilo verme süreci psikolojik olarak git gellerin yaşandığı bir süreçtir. Bütün bu nedenlerle bir uzman tavsiyesi ya da iyi bir araştırma sonucu mantıklı diyet programları oldukça önemli bir hale geliyor. Biz de sizlere bu yazıda kilo vermeyi kafanıza koyduktan sonra uymanız gereken temel noktaları aktarmaya çalışacağız.

Kilo vermek için az kalori tüketin

Beyin olarak kilo vermek için hazır hale geldiğinizde kendinize uyacağınız bir diyet programı hazırlayın. Diyet programı hazırlarken yapmanız gereken sık öğünlerden oluşan sağlıklı kilo verme şartına uygun bir program hazırlamaktır. Sık sık besin tükettiğiniz takdirde metabolizmanızı canlı tutacaksınız ve yağların erimesini kolaylaştırmış olacaksınız. Ancak sık öğünler halinde beslenin derken kilo vermenin birinci koşulu aldığınız kaloriden fazlasını yakın denklemini unutmayınız. Kilo vermek istiyorum diyorsanız kalorisi az besinleri tüketmeniz gerekir bu nedenle besinlerin kalorisi hakkında bilgi sahibi olmanız kilo verme sürecinde işinizi kolaylaştırır. Özellikle yağ, şeker, un gibi yiyeceklerden kesinlikle vazgeçmelisiniz. Bol bol sebze, meyve, yumurta, tavuk, balık tüketebilirsiniz. Ayrıca diyetinizden ödün vermemeye çalışmalısınız. Çünkü hayatın her alanında olduğu gibi diyet programınızdan ödün vermeye başlarsanız o konuda başarı sağlamanız mümkün olmaz. Kalorisi az besinlerin yanında metabolizmayı hızlandıracak besinleri tercih etmeniz de zayıflama sürecinde oldukça önemlidir. Lifli besinler, tarçın, yeşil çay, acı biber ve zencefil metabolizmayı hızlandıran besinlerin başında gelir. Tabii ki su tüketimi de kilo vermek isteyenler için ana unsurların başında gelir. Günde en az 2 litre su tüketmek vücudunuzun zehirli maddelerden arınmasını sağlayacağı gibi metabolizmanızı sürekli canlı tutacaktır.

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek istiyorum

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek istiyorum

Hızlı kilo vermek için spor yapın

Eğer daha kısa sürelerde kilo vermek istiyorsanız sadece diyet programınıza sadık kalmanız yeterli olmayacaktır. Hatta sadece diyet programınıza uyarak kilo vermeye çalışmanız az kilo vermenize neden olacağı için motivasyon kaybına da neden olabilir. Vaktiniz varsa spora gitmeli yoksa da kendinizi hareketli bir yaşama adapte etmelisiniz. Ayrıca göbek ve basen gibi bölgelerdeki yağlarınızın kötü görüntüsünden şikayetçiyseniz alışkanlık haline getireceğiniz egzersiz hareketleri uygulamalısınız. Anlaşılacağı üzere kilo vermek sadece bir noktaya dikkat etmekle gerçekleşmez, bütün noktaları bir araya getirmek gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*