Anasayfa » Diyet TV » Kilo vermek için önce Sağlıklı Beslenme ve Egzersiz
vitamin ve mineral

Kilo vermek için önce Sağlıklı Beslenme ve Egzersiz

Sadece zayıflamak isteyenlerin değil, daha sağlıklı ve zinde bir yaşam sürmek isteyenlerin egzersizi ihmal etmemesi gerekiyor.

Egzersiz sayesinde vücuttaki kan dolaşımı hızlanır, doku ve organlara daha fazla oksijen sağlanır. Kaslar güçlenir, eklemler daha rahat hareket eder, vücut esneklik ve zindelik kazanır. Egzersiz yapmak beden sağlığını korumanın yanı sıra, ruh sağlığına da olumlu etkilerde bulunur. Egzersiz yaparak günümüzde pek çok hastalığın başlıca sebebi sayılan stresten de kurtulabiliriz.

Sağlıklı Beslenme için ; EN BASİT EGZERSİZ YÜRÜYÜŞ

Egzersiz yapabilmeniz için mudaka pahalı bir spor salonuna üye olmanız gerekmiyor. Günde yanm saadik yürüyüş, vücuttaki kaslann pek çoğunu çalıştmr. Yürüyüş süresince akciğerler havayla dolar, kan dolaşımı hızlanır, vücuda daha fazla oksijen sağlanır. Aynca yürüyüş esnasında kalp güçlenir. Beyne giden oksijen miktan artacağı için bellek sorunlan giderilir. Damarlar daha hızlı sağlanan kan akışıyla genişler, kandaki kolesterol ve şeker düşer, tansiyon dengelenir. Yağ oranı azalır, bunun aksine kas oranı artar, kemikler güçlenir. Kısacası egzersiz sayesinde pek çok rahatsızlık önlenir, mevcut rahatsızlıklardaki belirtiler hafifletilebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*