Anasayfa » Diyet TV » Kilo vermek için Protein Kullanımının Önemi
protein kullanarak kilo vermek
protein kullanarak kilo vermek

Kilo vermek için Protein Kullanımının Önemi

Aşırı kilo verme protein problemlerinden birçok kişi rahatsız olmaktadır ve birçok insan aşırı kiloları yüzünden sağlık problemi yaşamaktadır. Bu kilo sorunları düzensiz beslenmekten ve hormon bozuklukları yüzünden oluşabilmektedir. Kilo vermek için protein almanın önemi çok büyüktür. Uzmanlar her tür besinin dengeli tüketilmesi gerektiğini söylüyor ama kilo vermek için protein alımının önemi proteinin kas yapımına katkıda bulunması ve hücreleri yenileyici olmasından dolayıdır. Kilo vermek protein dengesinin ayarlanması ile de mümkün olacaktır. Her bireyin günlük alması gereken protein miktarı değişmektedir. 60 kg bir birey ile 100 kg bir birey aynı miktarda ihtiyaç duymaz. Sağlıklı bir erkeğin kiloları başına 2 gram protein alması gerekmektedir. Hizli kilo verme protein konusunu detaylica incelerken ayni zamanda saglikli kilo verme konusuna dikkat edecegiz. Öncelikle Hızlı Kilo Verdiren Diyet listesinden uzak durun. Kilo verme konusu ciddidir. Zayıflamak İçin Ne Yapmalı ve Hızlı Kilo Verme Yolları Nelerdir sorusuna bu yazıda cevap bulacaksınız.

hızlı kilo verme protein iliskisi

Erkeklerde ve kadınlarda bel çevresinin genişliği fazla olması risk taşımaktadır. Beli kalın olan bireylerin, seks hayatında da problem yaşadıkları araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Sağlıklı bir erkeğin bel çevresi 70 ila 93 cm arasında olmalıdır. Eğer 102 cm’den fazla ise risk taşımaktadır. Bu ölçü bayanlarda 60 ila 79 cm arası normal 88 cm ve üzeri risk taşıyan gruba girmektedir.  Kilo vermek protein ile olur ancak bu hesapların da iyi bilinmesi gerekir. Kadınlarda bu rakamın düşmesinin sebebi ise vücutlarında yağ hücrelerinin daha fazla bulunmasından dolayıdır.

kilo vermek protein iliskisi

hızlı kilo verme protein diyetleri oldukça yanlıştır. Çünkü vücuda tek tip bir yiyecek türü girdiği zaman diğer ihtiyaçlar karşılanmayacaktır. Vücudun şekere, karbonhidrata ve diğer minerallere de ihtiyacı vardır. Eğer siz sadece kilo verme protein olayina bağlı sanarak bu yanılgıya düşerseniz daha fazla kilo almış olursunuz. Vücudunuz eksik kalan besinlere açlık duyacak ve o besinlere daha çok yükleneceksiniz böylelikle aşırı alınan kilolara daha fazla kilo ekleyeceksiniz. Sadece yediklerinize dikkat ederek değil spor yaparak da kilo vermeye katkı da bulunmalısınız. Spor yaparken kalp ritminiz çok önemlidir.  Kilo vermek protein diyerek sakın sağlığınızı bozmayın. Maksimum çıkmanız gereken kalp ritmi hızınızı bulmak için 220 den yaşınızı çıkarmalısınız. Spor yaparken eğer bu hızı aşarsanız hem kilo veremezsiniz hem de kalp ritmi yüzünden sağlığınızı riske atmış olursunuz. Koşu bandında kullanacağınız aralık ise 6,5 ila 7,5 arasında olmalı yağ yakımı bu hızlarda daha çabuk gerçekleşmektedir. Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri konusunu iyi takip edin. Kilo Vermek İçin Yapilmasi Gerekenler listenizi düzenli tutun. Kilo vermek protein yardimiyla olur ama saglikli kilo vermek konusuna ozen gosterin.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*