Anasayfa » Diyet TV » Kilo Vermek Icin Yapilan Hareketler
kilo vermek için yapılan hareketler,
 kilo vermek için yapılan hareketler resimli,
 kilo vermek için yapılabilecek hareketler
kilo vermek için yapılan hareketler, kilo vermek için yapılan hareketler resimli, kilo vermek için yapılabilecek hareketler

Kilo Vermek Icin Yapilan Hareketler

Kilo vermek için yapılan hareketler sadece kilo vermek için sağlıklı bir yaşama devam edebilmek içinde yapılması gereken hareketlerdir. Bu hareketler evde yapılabilen basit hareketler olabileceği gibi spor salonunda yapılması gereken ve bazı araçlarında olması gereken hareketlerdir.  Kilo vermek için yapılabilecek hareketler kolay açma-germe hareketleri olabileceği gibi mekik- şınav gibi daha fazla güç isteyen hareketler de olabilir. Bunlara karar verirken kişi kendi fiziksel özelliklerini göz önünde bulundurmalıdır. Kişinin cinsiyeti, yaşı ve fiziki durumu gibi kriterler kilo vermek için yapılabilecek olan hareketler çeşitliliğini etkiler.

 

Kişilerin kilo vermesi için sadece diyet yapması yeterli değildir. Spor yapmak ve egzersiz hareketleri de aynı şekilde en az diyet kadar önemsenmelidir. Sadece diyet yaparak kilo vermeye çalışan kişi metabolizması yavaş çalışacağı için kilo vermekte zorluklar yaşar. Diyet ile birlikte yapılan spor ve bazı egzersiz hareketleri kilo vermeyi hızlandıracaktır. Bu hareketler karın bölgesini, kalça bölgesini, kol ve bacak bölgesini kısacası tüm bölgeleri çalıştırır ve fiziki görünüm açısından da kişiler için destekleyici özellik taşır. Kilo vermek için yapılan hareketler resimli olarak rahat bir şekilde anlaşılabilir. Ayrıca videolardan da kilo vermek için hareketler hakkında birçok bilgileye ulaşabilir. Kişiler kilo verme süreçlerinde, azimli ve istekli oldukları sürece kendilerine en uygun kilo verme yöntemini bularak istedikleri sona ulaşabilirler. Önemli olan kişilerin bu yolda amaçlarından sapmamalıdır.

kilo vermek için yapılan hareketler,  kilo vermek için yapılan hareketler resimli,  kilo vermek için yapılabilecek  hareketler

kilo vermek için yapılan hareketler,
kilo vermek için yapılan hareketler resimli,
kilo vermek için yapılabilecek
hareketler

Kilo vermek için yapılan hareketler resimli olarak takip edilebilir

Kilo verme süreci düşünüldüğü kadar zorlu bir süreç değildir. Önemli olan kişinin gerekli azmi ve cesareti gösterebilmesidir. Kilo vermek için yapılması gereken hareketlerin başında açma germe hareketleri gelir. Özellikle belli bir yaşın üzerindeki kişiler için rahatlıkla yapılabilecek hareketler vardır. Ev hanımlar için ev işleri de kilo verme hareketleri arasında yer alır.  Bu hareketler kişiler için zorlayıcı hareketler olmadıkları için sık olarak tercih edilir. Bunun dışında yürüyüşler de oldukça basit olan ve sürekli olarak her gün yapılması gereken egzersizler arasındadır. Özellikle karın kaslarını çalıştırmak için mekik hareketleri oldukça önemlidir.  Kilo vermek için yapılan hareketler yapılması oldukça basit hareketler olması nedeni ile sık olarak tercih edilirler. Kilo verme hareketlerinin bir çoğu sırt üstü uzanarak yapılır. Kişi sırt üstü uzanır ve bacaklarını yukarı kaldırır ve ardından aşağı indir. Bu hareketle özellikle karın bölgesi çalışmış olur.  Kişi ayakta dik olarak durarak kollarını açma ve germe hareketleri ile yönlendirerek de egzersiz yapabilir.

Kilo vermek için yapılabilecek hareketler nelerdir?

Kilo vermek için yapılan hareketler kişiyi zorlarsa yerine ikame hareketler uygulanabilir. Ayıca özellikle genç kişiler daha kısa sürede daha fit bir görüntüye kavuşabilmek için spor salonlarına gitmektedirler. Spor salonunda kişileri için daha çok alternatif bulunmaktadır. Ayrıca spor salonunda bulunan spor antrenörlerinin yönlendirmeleri ile kişi kendine daha verimli bir spor programı çizebilir. Spor hareketleri esnasında kişinin nefes alma ve nefes verme yöntemleri çok önemlidir. Kişiler nefes alma egzersizleri ile daha sağlıklı spor yapabilirler. Kilo vermek için yapılacak hareketler hakkında sizlere detaylı bilgiler vermeye çalıştık.

2 yorum

  1. Gerçekten çok yararlı bir makale olmuş. Sizleri tebrik ediyorum. Ben de bu programların başarılı olacağı konusunda hemfikirim.

    • Merhaba, beğenmenize sevindik. Yazılarımız genelde denenerek yazılıyorlar, tecrübeyle yoğrularak ortaya çıkıyorlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*