Anasayfa » Diyet TV » Kilo vermek icin yapilmasi gerekenler
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek istiyorum
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek istiyorum

Kilo vermek icin yapilmasi gerekenler

Özellikle kadınlar kilo vermek için türlü arayışlara girerler. Neredeyse bütün kadınlar bir manken fiziğine sahip olmanın hayallerini kurarlar. Alışverişe çıktıklarında beğendikleri kıyafetlerin deyim yerindeyse cuk diye üstlerine oturmasını dilerler. Hele ki alışverişte yanlarında fit bir vücuda sahip biri varsa o alışveriş esnasında artık diyete başlayacaklarını ve bununla birlikte spor yaparak kısa sürede fit bir vücuda kavuşacaklarını düşünürler. Ancak alışveriş bittikten sonra güzel bir yemek bütün bu düşünceleri alı götürür ve yine alışverişin yorgunluğu güzel bir yemekle atılır. Evet her zaman belirttiğimiz gibi ve herkesin belirttiği gibi öncelikle fit bir vücuda kavuşmak dışında kilolu insanlar sağlıklı bir yaşam için kilo verme konusunu kafalarına koymalıdırlar. Kilo vermek hususunda başarılı olabilmek için kesinlikle ve kesinlikle sağlam bir irade gerekir. Belki çok fazla tekrar ediyoruz hatta herkes tekrar ediyor ama gerçekten işin özünü sağlam bir irade oluşturuyor. İyice kafaya yerleştirmedikten sonra kilo vermek istiyorum demenin çok da bir anlamı olmuyor. Gerçekten istenilirse o işin önünde bir engel kalmaz. Diğer türlü ortaya bir irade koymadan kilo vermek istiyorum demek insanı sadece çevresindekilere karşı mahcup eder. Çünkü zaman ilerledikçe kilo verilmediği anlaşılacaktır. Sağlıklı ve güzel görünen bir vücudun dışında sağlıklı bir hayat içinde kilo vermek düşünülürse çok daha etkileyici olabilir. İki başlık halinde bu konuyu detaylı inceleyelim:

Kilo vermek sağlıklı bir yaşam için gereklidir

Kilo vermek sadece görsellik için kafaya konulmamalıdır. Sağlıklı bir yaşam için vücuttaki yağlardan kurtulmak gerekir. Çünkü o fazla yağlar insanda birçok sağlık sorununa neden olur. Kilolu insanların fiziklerinde bozulmalar meydana gelir ve kemikler fazla ağırlıktan dolayı zarar görmeye başlar. Kilo problemi olan insanların genellikle sırt ve bel ağrısı şikayetleri de olur. Fiziksel bozuklukların dışında fazla kilolar kalp ve damar hastalıklarına da sebebiyet verebilir. Ayrıca solunum konusunda da fazla kilolar zorluk çıkartabilir. Obezitenin gittikçe arttığı dünyada kilo problemine gerçekten fazlasıyla dikkat edilmelidir. Peki nasıl kilo veririz, hangi noktaları uygularsak kilo vermenin temel ilkelerini uygulamış oluruz. Şimdi bu sorunun cevabını verelim:

Hareketli yaşam kilo vermek için en önemli 2. konudur

Kilo vermeye karar vermek ve ortaya sağlam bir irade koymak kilo vermenin en önemli konusudur demiştik. Hareketli yaşamakta kilo vermenin en önemli 2. konusudur. Çünkü sadece az yiyerek kilo vermek fiziksel bozukluklara neden olabileceği gibi vücuttaki yağların kasa dönüşmesine vesile olmaz. Ama hareketli bir yaşam mesela her gün belli bir vakit tempolu yürüme ya da spor salonuna gitme gibi durumlarda vücuttaki kas oranının artmasını sağlayabiliriz. Ayrıca göbek ve basen gibi yerlerde oluşan yağlanmalar sadece kilo vermek ile kaybolmaz. Onlardan kurtulabilmek için spor ya da egzersiz yapmak da gerekir. Kilolar nasıl birçok sağlık sorununa yol açıyorsa hareketsiz yaşamda kemiklerde, damarlarda ve kalpte rahatsızlıklara neden olabilir. Ayrıca az yemek demek öğünleri azaltmak anlamına gelmemeli. Sık sık yeyip porsiyonları azaltmamız gerekir. Çünkü diğer türlü vücut metabolizması yavaşlar ve yağ yakımının önüne geçer. Kısacası kilo vermek için diyet ile birlikte hareketli bir hayat seçmeliyiz.

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek istiyorum

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*