Anasayfa » Diyet TV » KİLO VERMEK İÇİN METABOLİZMAYI HIZLANDIRMANIN YOLLARI
metabolizmayı-hizlandirici-yiyecekler-e1403594963827

KİLO VERMEK İÇİN METABOLİZMAYI HIZLANDIRMANIN YOLLARI

Günümüzde kişilerin uygulamış olduğu çeşitli diyet listelerine rağmen bir türlü kilo problemini aşamamaları, kilo verme metabolizma konusunda tamamen düzenledikleri besin grubunun içerdiği etken maddelerin yağ yakıcı özelliği olmamasından kaynaklanır. Şöyle ki, kilo vermek için metabolizmayı hızlandırmanın yolları, araştırılırken genelde kişiler karşısına çıktığı birkaç diyet listesini dener ve olumsuz sonuç alır. Bunun anlamı ise kilo vermede metabolizmayı hızlandırmak, yeterli ölçüde başarılı olamamıştır. Bu bağlamda başarıyı yakalamak için bir diyet listesine bağlı kalmak yerine besinlerin ne kadar kalori olduğu ve yağ yakıcı özelliği olup olmadığı araştırılıp, beslenme düzeni oluşturulmalıdır. Böylece bir taraftan dengeli beslenilirken, bir taraftan da kilo verme metabolizma adına doğru besin grubunu tercih etmiş olursunuz. Kilo verme metabolizma hızlandırmayla olur. Kilo Vermek İstiyorum diyenler haydi buyurun ve Kilo Verme Yöntemleri ile keşfedin !

Peki kilo verme metabolizma hızlandırma nasıl olur?

Bununla beraber metabolizmayı hızlandırmanın en iyi yolu, sabah kahvaltısını es geçmemektir. İnsan sağlığı açısından da son derece önemli olan kahvaltı öğünü, metabolizma üzerinde etkisi çok büyüktür. Kişi kendini aç bırakarak asla zayıflayamaz. Sadece su kaybına uğrar ve bu durumda bir sonraki adımda fazla kilo olarak geri dönecektir. Kilo verme metabolizma hızlandırma sırrıdır! Örneğin yapılan şok diyetler, su kaybından dolayı kişi haftada 2-3 kilo verdiğini zanneder. Tartıya çıktığında kaybettiği kilo değil su kaybıdır. Bu hem çok sağlıksız hem de metabolizmanın düzenini bozup, yavaşlatan bir uygulamadır. Bu sebepten ötürü kesinlikle tercih edilmemelidir. Yapmanız gereken sadece düzenli beslenerek metabolizmanın hızını arttırıcı yiyecekler ile beslenmek olmalıdır. İşte kilo vermek için metabolizmamızı nasıl hızlandırırız sorusunun cevabı! Metabolizmayi Hizlandiran Yiyecekler konusuna dikkat edin.

Kilo vermek için metabolizmamızı nasıl hızlandırırız?

Mesela, baharatlar ( zerdeçal, kırmızıbiber, tarçın, kişniş, kekik gibi ) metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımın da yardımcıdır. Günde 1-2 fincan içeceğiniz yeşil çay metabolizmanın hızını arttıracaktır. Protein vücut için önemli bir besin kaynağıdır. Protein kilo vermek için metabolizmamızı nasıl hızlandırırız sorusunun cevabıdır.  Ancak sindirimi yavaş olduğundan, bu besini balık ve tavuk üzerinden alabilirsiniz. Gün içinde vücut lifli gıdalara ihtiyaç duyar. Tabi lifli gıdalar sindirimi zor olduğu için suda çözünebilir lif grubundan tüketmek sindirimi daha kolay hale getirecektir. Bu gruba örnek olarak, brokoli, ıspanak, greyfurt, kepekli tahıllar, fındık, yulaf, badem gibi besin maddelerini önerebiliriz. Aldığınız besin maddeleri ile enerjiyi yükseltip, metabolizmayı hızlandırdığınızda, birde düzenli olarak egzersiz yaparsanız kilo vermek için hiçbir engeliniz kalmayacaktır fakat sağlıklı kilo verme konusunda hassas olun, kilo vermek istiyorum derken pişman olmayın. Kilo verme metabolizma hızlandırma ile ilgili tüm sorularınızı bekliyoruz.

2 yorum

  1. gercekten cok bilgilendirici bir yazi. tum yazilarinizi takip ediyorum umarim devmi gelir. sayenizde fit ve guzel gorunumlu bir vucuda sahip oldum

  2. Bende ayni fikirdeyim cok yararli ve dogal olarak hicbir ilac gibi birsey tavsiye etmiyosunuz en cok onu seviyorum lutfen boyle devam edin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*