Anasayfa » Diyet TV » Kilo Vermek Isteyenler Icin Diyet Yemekleri
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

Kilo Vermek Isteyenler Icin Diyet Yemekleri

Dünkü yazımızda da belirttiğimiz gibi kilo vermek isteyenler damak tatlarına uygun kalorisi düşük yemekleri yiyerek zayıflamayı arzularlar. Kilo vermek için sadece yavan sebzeleri, tatsız tuzsuz yemekleri yemek istemezler. Bu şekilde bir beslenme belli bir müddet sonra insanda yılgınlığa sebep olabilir. Yılgınlık olduğu takdirde de kilo verme sürecinde başarıya ulaşmak çokta kolay olmaz. Çünkü her zaman ifade ettiğimiz gibi kilo vermek istiyorsanız çok kararlı olmalı ve sağlam bir iradeye sahip olmalısınız. Kilo verme süreci meşakatli ve uzun bir süreçtir.

Diyet yemek tarifleri her aşçı ve uzman tarafından farklı farklı takdim edilebilir. Ancak hepsinin tek amacı kilo problemi yaşayan insanların diyet yapmayı kafalarına koyduklarında yemek yemekten zevk almak yerine mutsuzluk yaşamalarının önüne geçmektir. Son zamanlarda dünya üzerinde aşırı kilo problemi yaşayan kişilerin sayısının artması ile birlikte kilo verme süreci ile ilgili her şey ticari unsur olarak değerlendirilmeye başlandı. Diyet yemek tarifi içeren kitaplar, zayıflama hapları, doğal yöntemlerle zayıflama kürlerinin hazırlanması, kilo problemini gideren cerrahi yöntemler vs. diye uzar gider. Bunların hiç birine para kaptırmanıza gerek yoktur. Diyet yapmayı kafanıza koyup hareketli bir yaşamı tercih ettiğiniz anda kilo vermeye başlayacaksınız. Ancak yediğiniz yemeklerden zevk alamıyorsanız da sitemizde diyet yemek tariflerini bulabilecek ve karşılığında hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. Dün sizlere leziz bir ızgara levrek tarifi vermiştik bugün de biberli kırmızı mercimek çorbası verelim.

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

Kilo vermek isteyenler için biberli kırmızı mercimek çorbası

Yemek sofralarının ve diyet programlarının vazgeçilmez yemeği kesinlikle çorbadır. Sulu bir yiyecek olması nedeni ile vücuda oldukça faydası vardır ve kilo verme sürecinde kesinlikle tercih edilir. Size vereceğimiz biberli kırmızı mercimek çorbası da diyet yapanlar için vazgeçilmez yiyeceklerden biri olacak. Bu çorbanın biberini biraz acı tercih ettiğiniz takdirde acı biberin metabolizmayı hızlandırdığını düşündüğümüzde diyet programınızın vazgeçilmezi haline gelecektir.

Öncelikle kırmızı mercimeği süzüyoruz ve tenceremize koyuyoruz. Sebzeleri büyük parçalar halinde doğrayıp tencerenin içine koyuyoruz.Tencerenin içindeki malzemenin 2 katı seviyesine ulaşacak şekilde suyumuzu da ekliyoruz. Mercimekler ve sebzeler pişince tencereyi ocaktan alıyoruz. Tuz ve yağ ilave edip blenderdan geçiriyoruz. Servise hazır hale gelen çorbamızı taze çekilmiş karabiber ile servis ediyor ve doya doya yiyoruz.

Bu şekilde hem az kalorili bir çorba ortaya çıkıyor hem de damak tadına uygun çok seveceğimiz bir yiyecek ile karşı karşıya kalıyoruz. Kilo vermek için diyet yapıyorsanız hayatınızı kendinize kolaylaştırmalısınız.

Kilo vermek için diyet yapmak düşünüldüğü gibi çok zor değildir

Yemek yemeye düşkün kişiler için diyet yapmak çok zor bir iş olarak görülebilir. Ama örneklerini verdiğimiz gibi yemek yeme zevkinizden vazgeçmeden değişik tatları tüketebilirsiniz. Ancak bunları diyete uygun hale getirmelisiniz ki bu tarifleri biz size sitemizde sunuyoruz. Kilo vermek konusunda çekeceğiniz cefa yemek yeme sürecinde değil hareketsiz bir yaşamınız varsa hareketli bir yaşama dönüştürmekte ortaya çıkacaktır. Son olarak her yazımızda belirttiğimiz gibi bu konuyu es geçmeyelim. Hareketsiz bir yaşam ile kilo vermeniz çok mümkün olmayacağı gibi verseniz bile kalıcı kilo kayıpları olmayacaktır. Bu nedenle hem fiziksel sağlığınız hem kilo vermek için spor yapmalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*