Anasayfa » Diyet TV » Kilo Vermek Isteyenler Icin Isvec Diyeti
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

Kilo Vermek Isteyenler Icin Isvec Diyeti

Her geçen gün artan kilo problemi ve insanların kilo vermek için başvurduğu yollar büyük bir sektörün oluşmasına neden oldu. Teknolojinin gelişimi, internet ağının yaygınlaşması ve fast food beslenme tarzının bir sektör haline gelmesi dünya insanlarının hareketsiz bir yaşam sürmesine ve kalorisi yüksek, yağlı yiyecekler tüketmesine neden oluyor. Bu tarz beslenme ve hareketsiz yaşam obezitenin dünya üzerinde en büyük ve en yaygın sağlık sorunlarından biri haline gelmesine sebep oldu. Dünya üzerinden bulunan birçok kurum ve kuruluş obeziteye dikkat çekmek için faaliyetler düzenlesede obezitenin yaygınlaşmasının önüne geçilebildiğini söylemek mümkün değil. Durum böyle olunca da obeziteye yakalanmış insanlar veya fazla kilolarından şikayetçi kişiler alternatif yollara başvuruyorlar. Kilo vermek için diyet yapmak ve hayata hareket katmak yerine piyasaya çıkartılan zayıflama haplarına, ortalığa çıkan hocalara ve çeşitli formüllere umut bağlıyorlar. Birçok insan da başvurduğu bu yollardan istediği sonucu alamıyor ve sadece maddi olarak bir kayıp yaşıyor. Şansız olanlar ise sağlıklarında bir takım bozulmalara mahrum kalıyorlar. Halbuki hormonlarda yaşanan bir sağlık sorunu nedeni ile kilo problemi yaşanmıyorsa kilo vermenin formülü çok basit. Hızlı zayıflama diyeti istiyorum diyorsanız tükettiğiniz kalorinin fazlasını yakmalısınız. Bu nedenle de az kalori tüketip hareketli bir günlük hayata sahip olmalısınız. Fazla yağ yakımı için metabolizmanızın hızlı çalışması gerekir bu nedenle de metabolizmayı hızlandıracak besinleri tüketmeyi tercih etmelisiniz. Unutulmamalı ki fazla kilolar sadece dış görüntü ve fiziksel rahatsızlıklara sebep olmaz. Fazla kilo ve hareketsiz yaşam bir araya gelirse kalp, damar ve şeker hastalıkları da insan vücudunda baş göstermeye başlar. Bu nedenlerle de hiçbir şey yemeden kilo verme yoluna gitmemelisiniz. Çünkü bu durumda sağlıklı sonuçlar doğurmaz. Bu şekilde bir yöntem ile vücudunuz vitaminlerden ve minerallerden mahrum kalır. Bu nedenle de vücudunuz bağışıklığını kaybeder. Yapacağınız şey çok basit. Düzenli bir diyet programı uygulayarak spor yapmak ya da günlük yürüyüşler veya egzersizler yapmanız kilo vermek için yeterli olacaktır.

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

Mucize Diyet ile kilo vermek

Kısa sürede kilo vermek isteyenlerin başvurabileceği yöntemlerden birisi de İsveç Diyeti ismi ile bilinen diyet türüdür. Bu diyet türü oldukça etkili bir zayıflama yöntemidir. 13 gün boyunca uygulanan İsveç Diyetinde istediğiniz kiloya inmeniz mümkündür. 13 gün sonunda 7 ile 12 kilo arasında verebiliyorsunuz. Ancak çok etkili bir diyet olduğu için 13 gün sonunda bir daha bu diyeti uygulamak isterseniz aradan 3 ay geçmesini beklemelisiniz. İsveç Diyeti ile verdiğiniz kiloları 2 sene boyunca almıyorsunuz. Bu diyetin önemli noktalarından birisi de günde en az 2 litre su tüketmeniz gerektiğidir. Ayrıca 13 gün boyunca ekstradan çay, kahve ve meyve suyu tüketmemelisiniz. Diyete başladıktan sonra zorlandığınızı ve 13 günü bitiremeyeceğinizi düşünüyorsanız diyeti 6. günde bırakmalısınız. Diğer türlü sağlığınız için tehlikeli olabilir.

Kilo vermek için İsveç Diyetinin içeriği

Bu diyet ile beraber 13 gün boyunca günde sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 öğün beslenmelisiniz.

Sabah öğünlerinde bir fincan kahve ve 1 adet kesme şeker ya da bir fincan çaysız şeker tüketmelisiniz. Bunun dışında kahve ya da çaydan sıkılırsanız bir adet havuçta tüketebilirsiniz.

Öğle vaktinde ise katı yumurta, haşlanmış ıspanak, meyve ya da bunların dışında ızgara et yiyebilirsiniz.

Akşam ise biftek ya da derisi alınmış tavuk ile beraber limonlu bol salata yiyebilirsiniz. Eğer öğle vakti biftek yediyseniz akşamı hiçbir şey yemeden geçirmelisiniz.

İsveç Diyetini uygularken ekmek yememeli ve daha önce söylediğimiz gibi 2 litre su tüketmelisiniz. Bu şekilde bir diyet programı uyguladığınız takdirde kilo vermek konusunda başarıya ulaşırsınız.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*