Anasayfa » Diyet TV » Kilo Vermek Nasil Kolay Hale Gelir?
kolay kilo verme

Kilo Vermek Nasil Kolay Hale Gelir?

Kilo vermek istiyorum diyen kişi kararlılık, irade ve sabır konusunda zorlanabilirler. Kilo verme sürece kişinin sahip olduğu kiloya göre uzayabilir ve ya kısalabilir. Fakat bilinmesi gereken bir konu vardır. Bu da kilo verme sürecinde her gün daha zorlanılacak olunmasıdır. Kilo verme süreci ilk başlarda 3-4 gibi yüksek kilolarla başlayabilir. Fakat zamanla ayda 2 kilo vermek, bazense hiç kilo vermemek gibi durumlarla karşılaşmak mümkündür. Bu durumlarda kişinin yılmaması, sabrı olması ve iradesine sahip çıkması gerekir. Bazı durumlarda kişilerin moralleri bozulabilir ve isyan etme durumuna gelebilirler. Ama aklımızdan çıkarmamız gereken şudur; Eğer kararlı olursanız, mutlu sona ulaşırsınız!

Kilo vermek için sporla diyeti paralel bir şekilde götürmeniz gerekir. Anca bu şekilde meydana gelecek sarkmalar engellenebilir.  Fakat spor denildiği zaman aklınıza direk yürüyüş gelmesin. Kilo vermek için kardiyonun rolünü çok önemlidir. Spor yapmazsanız metabolizma daha hızlı çalışmak için kasa ihtiyaç duyar. Kasların insanları fit gösterdiği gerçeğini de unutmamak gerekir. Kişi fit bir vücuda sahip olunca ve sağlıklı yaşamanın olumlu yönleri ile karşılaşınca, kişi için kilo vermek zorunluluktan öte bir eğlence, bir yaşam biçimi haline gelir. Spor salonlarına gitme ya da fitness videoları eşliğinde spor yapmak önemlidir. Spor salonu seçimini çok kafanıza takmanıza gerek yoktur. Günde 2 saat haftanın 4 günü spora gitmeniz gerekir.

kilo vermek, kilo vermek için,  kilo vermek istiyorum

kilo vermek, kilo vermek için, kilo vermek istiyorum

 

Kilo vermek için uzak durulması gerekenler

Kilo vermek için buğday içeren maddeleri ve ekmeği hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Bu besin maddeleri bağımlılık yapmaktadır. Fakat 3 hafta tüketmezseniz canınız bir daha istemez. Ama bir lokmadan bir şey olmaz derseniz, bunun devamı kesinlikle gelir. Ekmeği hayatımızdan çıkardığımızda buğdaydan elde edilen b12 vitamini ihtiyacımızı karşılamamız gerekir. Yulaf ezmesi ve müsli bu noktada devreye girer. Spor yapmadan ve antrenmandan bir sat önce bu gıdalar ve süt size enerji verir. Şeker de aynı şekilde kilo vermek için hayatımızdan çıkartmamız gereken besinler arasındadır. Bu kişiler için çok zor olabilir, tatlı krizleri kişileri zorlayabilir. Kişinin canı şeker çektiği zaman kuru meyvelere yönelmesi gerekir. Kişi eğer belli bir eşiği aşmazsa kuru meyve ihtiyaç olan şekeri karşılar. Bunları akşam yemeğinden önce yemeniz gerekmektir.

 

Kilo vermek istiyorum ne içmeliyim?

Kilo vermek isteyen kişilerin ne içtiklerine de dikkat etmesi gerekir. Birçok içeceğin içinde şeker vardır ve bunlardan uzak durmak gerekir. Şekersiz ve kremasız içeceklerin içilmesi gerekir. Diet kolada da şeker vardır. Diyet denildiği zaman akla ile gelen sıvı sudur. Su içmek yağ yakılmasını hızlandırır. Kadınların ortalama olarak günde 10 barda erkeklerin ise 14 barda su içmesi gerekir. Su içmek için susamayı beklemeye gerek yoktur. Aynı şekilde süt ve süt ürünleri de kilo verme açısından önemlidir.  Uzak durulması gereken içeceklerin başında alkol gelir. Alkolün birçok zararı bilinir. Çeşnili yeşil çaylar, bitkisel çaylar, siyah çaylar içilmesi gereken çayladır. Bu çayların kalori yaktırdığı bilinmektedir. Kilo verme süreci önemli bir süreçtir. Kişi kilo vermek istiyorum diyorsa ve uyması gereken kurallara uyuyorsa bu süreci daha kolay bir hale getirebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*