Anasayfa » Diyet TV » Kilo vermek ve diyet listesi alıştırmaları
kilo vermek için diyet listesi alıştırmaları
kilo vermek için diyet listesi alıştırmaları

Kilo vermek ve diyet listesi alıştırmaları

Baharın gelmesiyle birlikte herkesin kilo vermek endişesi artmakta ve diyet listelerine hücum edilmektedir. Bu yazımızda size diyet listesi yapmaya başlamadan önce vücudunuzu dengelemekten bahsedeceğiz.

Unutmamalı ki geçişlerin en yumuşak olanı makbuldür. Siz birden bahar geldi, yazın ince olmalıyım diyerek başlarsanız seneye yine aynı telaşa kapılacaksınız çünkü verdiğiniz kilolar kalıcı olmayacak ve geri kilo alacaksınız. Bunun için önce vücut alıştırmaları yapacağız ve sonra diğer makalelerimizi takip ederek geri kalan kısmı tamamlayacaksınız. Şimdi başlayalım:

-Uzun süredir baharı beklediniz ve yiyebildiğinizce yediniz

-Üşendiniz ve spor yapmadınız

-Ev aktiviteniz sıfır, sürekli oturdunuz

Kilo vermek ve diyet listesi için anahtar alıştırmalar

Bu kilo aldırıcı ve sağlıksız davranışların hepsini yaptınız. Şimdi bahar telaşındasınız. Öncelikle bu alışkanlıklarınızı tedavi etmeyle başlayacağız.

-Kesinlikle çok yemeyi bırakın, günlük en az 1 litre su için, doymasanızda yemeyi durdurun, eğer doymadıysanız 2 saat sonra bir daha atıştırırsınız. Öğünlerinizden abur cuburları çıkartın. Ekmeği öğleden sonra yapabiliyorsanız hiç yemeyin. Üstelik karbonhidrat alımınızı (un ürünleri,elma vs) öğleden sonra azaltmaya çalışın

-Günlük en az 30 dk yürüyüşe çıkın. Müzik dinleyebileceğiniz bir mp3 yada bir telefon alıp kulaklığı takın ve yürümeye başlayın. Hatta bulabilirseniz yanınıza bir de arkadaş bulun. Arkadaş veya müzik sizin temponuzu korumanıza ve yaptığınız yürüyüşten verim almanıza giden en güzel yoldur. Evde durduğunuz sürelerde ise sadece oturmayın, temizlik yapın ve mümkünse yiyecekleri ulaşabileceğiniz yerin ötesinde tutun. Herşeyi ulaşabilmek için etrafınıza yığmayın alın ve geri yerine koyun. Bu aktiviteler sizin 0 olan aktivite oranınızı 2’ye çıkaracak ve kilo vermeyi sizin için kolaylaştıracak.

Henüz bir diyet listesi uygulamayın, bunun için daha yolumuz var. Zira sağlıklı kilo vermek istiyoruz o yüzden hemen zor ve yorucu diyet listeleri uygulamaktansa biraz alıştırma yapıp sağlıklı bir liste ile kendinizi yormadan kalıcı şekilde kilo verebilirsiniz. En güzel anahtar üşenmemekten geçiyor, eğer bir şeyler yapabilecek gücünüz varsa bugün yapın çünkü ileride yaşlanınca insan bu günleri arıyor. Eğer şimdi aktivite seviyenizi yüksek tutarsanız yaşlanınca o denli dinç ve bir şeyler yapabilir olursunuz.

Herşeyden önce stres yapmayın

Stres insanı kontrol edilemez davranmaya ve kendini mutlu etmek için hormon seviyesini düzenlemeye, yani çoğu zaman yemek yemeye yönlendirir. Bu yüzden stres yapmadan yaşamaya çalışmak sizin için çok önemli. Zira artık güneşin uzun süre kaldığı, çiçeklerin açtığı ve doğayla iç içe olabileceğiniz bir mevsimdesiniz. Şehirlerde bile olsanız balkonunuza çıkıp gökyüzüne bakın. Her zaman stres yapmamak ve kendinizi rahatlatmak için bir neden bulun ve uygulayın.

Bu yazdıklarımızı 3 hafta değil, ömür boyu uygulayın. Bunlar sizin sağlıklı yaşamanız için kurallar. Bu kuralları uyguladıktan ve kendinizi hazır hissettikten sonra bir diyet listesi seçip kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*