Anasayfa » Diyet TV » KİLOYA BAĞLI GELİŞEN HASTALIKLAR VE KİLO VERMEYE ETKİLERİ
hasta olunca kilo verme
hasta olunca kilo verme

KİLOYA BAĞLI GELİŞEN HASTALIKLAR VE KİLO VERMEYE ETKİLERİ

Sağlıklı bir birey olmak yediklerimize dikkat etmek ve rutin kontrollerimizi aksatmamaktan geçmektedir. Çünkü kiloya bağlı gelişen hastalıklar ve kilo vermeye etkileri nedeni ile çeşitli problemler yaşama olasılığımız yüksektir. Bunun için de yediklerimizin kontrol altında olması ve vücut dengemizin sağlanması gerekmektedir. Fazla kiloya bağlı gelişen hastalıklar ve zararları ancak bu yol ile çözüme kavuşturulabilir. Zayıflamak için denediğimiz bir çok yöntem vücut dengesini bozmakta bu de çeşitli hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Üstelik bu yöntemler, hasta olunca kilo vermek konusunu olumsuz yönde etki edebilmektedirler.

Hangi hastalık kilo aldırır?

Şeker hastalığından, kemik erimesine kadar bir çok hastalığa neden olabilen fazla kilolar, aynı zamanda cilt problemlerini de beraberinde getirebilmektedir. Sedef, egzama, tüylenme gibi sorunlar fazla kilolar ile tetiklenebilir. Bu hastalıklar hangi hastalık kilo aldırır sorusunun cevabıdır. Kolay kilo vermek derken sağlığınızdan olmayın.

Hasta olunca kilo vermek nasıl olur?

Uzman doktorlarımız,  sedef hastalığının nedeninin fazla kilolar olmadığını ancak tedavi aşamasında engelleyici olduğunu söylüyor. Özellikle, obezitenin, sedef hastalarının tedavisini engellediğini, dolayısıyla hastalığın tedavisinde, zayıflamak için bir program hazırlanmasının gerektiği vurgulanmaktadır.  Fazla kilolar, yaşamsal faaliyetlerimizi etkilemenin yanında kendimizi kötü hissetmemize de neden olmaktadır. Giydiğimiz kıyafetlerin yakışmaması ya da şişman olduğumuz için kendimizi soyutlamamız gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Obezite sınırı bel çevresi ölçülerek öğrenilebilir, bu sınır kadınlarda 88cm, erkeklerde ise 102cm üzerine çıkmamalıdır. Hasta olunca kilo vermek için karın bölgesindeki yağlanmalar için göbek eritme egzersizleri uygulanmalıdır. Hastalık kilo kaybı demek değildir. Ama eğer Aşırı Kilo Kaybı varsa Aşırı Kilo Kaybı Nedenleri konusunu Hızlı Kilo Kaybı diyerek doktorunuza danışın. Hasta olunca kilo vermek tabi ki risklidir. Daha detaya inmek için hangi hastalık kilo aldırır konusunu araştırın. Ve unutmayın kilo verme konusu bizim işimizdir. İşte size Kilo Vermek İçin Yapilmasi Gerekenler listemiz ! Biz Kilo Kaybı Neden Olur araştırmasında detaya iniyoruz.

Bazı durumlarda, kilo problemi, hormonsal yapıdan da kaynaklanmaktadır. Hızlı kilo verdiren diyetler konusundan uzak durun. Hepimizin bildiği gibi tiroid bezlerinin aşırı çalışması ya da normalin altında çalışması durumunda vücut ağırlığı da bundan etkilenmektedir. Troid bezlerinin çok çalışmasına bağlı olarak bireylerin kilosunda azalma görülürken, az çalışması durumunda ise kilo artışı görülmektedir. Kesin tanı koyabilmek için bazal metabolizma hızının ölçülmesi gerekmektedir. Kısaca, BHM şeklinde yazılan bazal metabolizma hızı, hareketsiz durumda vücudun harcamış olduğu oksijen miktarını tanımlamaktadır. Hasta olunca kilo vermek zordur bu yüzzden tüm sorularınızı bekliyoruz ama unutmayın önemli olan sağlıklı kilo vermek olacaktır ve hastalık kilo kaybı konusu dikkat ister.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*