Anasayfa » Diyet TV » Kırışıklıkları Azaltan Menüler
Kırışıklıkları Azaltan Menüler

Kırışıklıkları Azaltan Menüler

Güzellik tutkumuzu zamanla azaltan bazı gelişmeler hem ruhumuzu hem de bedenimizi yaşlandırıyor. Yaşlanmayı kabul ederek yaşamdan aldığımız keyfi, hayattan beklediğimiz yenilikleri de terk etmeye başlıyoruz. Peki, yaşlanmayı kabul etmek zorunda mıyız?

Yaş almak ve deneyim hanemize keyifli yaşanmışlıklar eklemek büyük bir lütuf. Ancak deneyim kazanmaya devam ederken güzel kalmak da imkânsız değil. Güzelliğimizi ve gençliğimizi mümkün olduğunca çok korumak için yapabileceğimiz pek çok şey var. Yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmek, uykumuzu almak, yeterince su tüketmek, gerektiğinde deforme olduğunu düşündüğümüz fiziksel detaylar hakkında uzmanlardan yardım almak ve spor yapmayı alışkanlık haline getirmek güzelliğimizi de gençliğimizi de korumaya yardım eder.

Günlük yemek alışkanlıklarımız da dış görünüşümüzde büyük bir tesir gücüne sahip. Yaşadığımız yüzyılda “ne yerseniz o olursunuz” cümlesini bir hayat felsefesi olarak kabul etmek gerekiyor gibi.

Yaşlanmanın en önemli işaretlerinden biri her yıl biraz daha fazla artan kırışıklıklar olarak kabul edilir. Cildin nemini kaybetmesi, deri dokusunun diri durmasını sağlayan ve hücre yenilenmesine etki eden kalojenin azalması ciltteki kırışıklıkların başlıca nedeni. Kırışıklıkları yok etmek için bu konuda deneyimli bir estetik cerrahtan cerraha başvurmak ve onun uygun göreceği kırışık giderme yöntemini uygulamak gerekir. Ancak kırışıklıkların oluşmasını engellemek ya da daha az ve daha geç oluşmalarını sağlamak için bazı önemler alabilirsiniz.

Kırışıklarla mücadele eden bir beslenme şeklinde olabilecek bazı lezzetli menüler ise şöyle:

Haşlanmış sebze eşliğinde Izgara somon balığı

Haşlanmış brokoli eşliğinde ızgara ya da haşlanmış tavuk

Hindi rosto ve salata

Kabaklı salata ve tavuk sote

Brokoli salatasının yanına ızgara kılıç balığı

Salata ve bezelye yanında dil balığı filetosu

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*