Anasayfa » Spor » Kışın Spor Yapmak
a05fc18144bf9d2401b92630305e942d

Kışın Spor Yapmak

Kışın spor yapmak pek çok insan için zordur. Genelde kış mevsiminde aksatmalar ve savsaklamalar başlar. Bunun önüne geçmek için bazı motivasyon arttırıcı teknikler uygulamanız gerekmektedir. Ayrıca spor yapmak için doğru saati seçmeniz de önemli bir detaydır.

Peki, kışın spor yapmak için motivasyonunuzu nasıl arttırırsınız?

Aslında kendinize doğru müzikler seçmekle işe başlayabilirsiniz. Spora gitmeyi hedeflediğiniz saatlerde, sizi motive eden müzikleri açın.

Spor saatinizi değiştirin. Yazın sabah erken kalkıp spor yapmak kolay olabilir ancak kışın aynı şey söz konusu değildir. Akşamları işten ya da okuldan çıktığınızda gitmek daha doğru bir tercih olacaktır.

Kışın hasta olma riskimiz artmaktadır. Ancak spor yapan bir insanın vücudu, hastalıklara karşı daha dirençlidir. Eğer düzenli olarak spor yaparsanız hasta olma ihtimaliniz de düşer. Bunu düşünerek spor düzeninizi aksatmamaya çalışın.

Düzenli spor yapan insanların kan akışları da daha düzenli olduğu için soğukların etkisini de oldukça az hissedersiniz. Üşümemek için spor yapabilirsiniz.

Keyif aldığınız spor türlerine ağırlık verin. Mesela; yazı seven biriyseniz, yüzmeye gitmeyi tercih edebilirsiniz. Kapalı havuzda da olsa, yüzmenin tadına varabilirsiniz. Dans etmeyi seviyorsanız, zumba ya da aerobik gibi sporları tercih edebilirsiniz. Sevdiğiniz sporu yapmak da motivasyonunuzu arttırır.

Kışın yapılacak etkinliklerin sayısı azaldığı için kendinize bir aktivite olarak spor yapmayı seçebilirsiniz. Boş zamanlarınızı keyifli şekilde değerlendirmek, işten çıkınca keyifli vakit geçirmek için spora gidebilirsiniz.

Yaz yaklaşırken spor yapıp plajlarda fit görünmek en büyük hedefiniz olsa da, her mevsim fit olmak için kışları spor yapmaya özen göstermelisiniz.

Kış sporlarını seviyorsanız, hafta sonları bunun üzerine program yapabilirsiniz. Kayak, snowboard ya da buz pateni gibi sporlar için olayın merkezine gidip keyifli vakit geçirirken sporunuzu da yapabilirsiniz. Bu da spor yapmayı sizin için daha eğlenceli bir hale getirebilir.

Bu ve bunun gibi pek çok maddeyle kendinizi spor yapma konusunda motive edebilir ve sporu sadece mevsimsel olarak değil, hayatınızın genelinde vazgeçilmez bir noktaya getirebilirsiniz. Böylece bu durum, sizin için bir hayat tarzı haline gelecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*