Anasayfa » Diyet TV » Kolay Kilo Vermek Icin Diyet Listesi
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet
kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

Kolay Kilo Vermek Icin Diyet Listesi

Kilo vermek için uzun vadeli bir planlamanın içine girmeyi kafanıza koymadıysanız boşuna kilo vermek için arayışta bulunup zaman kaybetmeyin. Bu nedenle kilo verme konusunda belli başlı konulara girip diyet listesi vermeden önce kilo verme sürecine psikolojinizi hazırlayıp bu yolda cefa çekmeyi kafanıza koymanız gerektiğini söylemeliyiz. Fazla kilolardan kurtulmanın birinci kuralı ortaya sağlam bir irade koymaktır. Çünkü hormonel bir bozukluğunuz yoksa fazla kilolara çok yiyerek ulaşmışsınızdır ve hayatınızda önemli bir noktaya sahip olan yemek yemek olayından vazgeçmek daha doğrusu her istediğinizi yiyememek oldukça zorlayıcıdır. Tam bu noktada aşırı kilolarınızın psikolojinizi olumsuz etkilediği anları ve toplum içinde yaşadığınız kompleksleri aklınıza getirerek kendinizi kilo verme sürecine hazırlayabilirsiniz. Ayrıca aşırı kilolar sizi sadece psikolojik olarak olumsuz etkilemiyor. Aşırı kilolar insanın iskeletinde bozukluklara neden olabileceği gibi kalp rahatsızlıklarına, tansiyon ve damar hastalıklarına ön ayak olur. Anlayacağınız aşırı kilolar hem fiziksel hem psikolojik olarak sizi olumsuz etkiler. Kilo vermek insanı baştan aşağı yenileyip adeta deyim yerindeyse yeniden yaratılmasına ortam hazırlar. Kilo verme sürecinde en önemli konulardan birisi de doğru diyet programlarını uygulamaktan geçer. Diyet programlarını sadece tek başına uygulamak aşırı kilolarınızdan kurtulma sürenizi uzatacaktır ve kalıcı kilo verme konusunda yardımcı olmayacaktır. Bu nedenle diyet programını uygularken bunun yanında spor yapmanız ya da kendinize hareket alanları oluşturmalısınız.

Egzersiz yaparak kilo vermek kolaydır

Diyet listesi vermeden önce bölgesel yağlanmalardan şikayetçiyseniz neler yapmanız gerektiğini söyleyelim. Özellikle kadınların en şikayetçi oldukları noktalardan biri göbek ve basen bölgelerinde oluşan aşırı yağlanmalardır. Bunlar daha çok genetik özelliklerden kaynaklandığı için kilo vermek ile bu yağlanmalardan kurtulamazsınız. Bu bölgelerde oluşan yağları aza indirgeyerek kötü görüntüyü ortadan kaldırmak istiyorsanız bu bölgelere etki eden egzersizler yapmalısınız. Özellikle şınav ve mekik bu bölgelerdeki yağların düşmanıdır. Şınav ve mekiğin yanında düzenli ve tempolu yürüyüşte bu bölgelerdeki yağlara direk etki eder. Ayrıca kalıcı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız düzenli egzersizi hayatınıza sokmalısınız aksi takdirde kilo alıp vereceğiniz için vücudunuzda tedavisi mümkün olmayan çatlakların oluşmasına neden olabilirsiniz.

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

kilo vermek,kilo vermek için,kilo vermek için diyet

Kilo vermek için örnek bir diyet listesi

Özellikle kadınlar günlerini diyet listeleri hazırlayarak ya da araştırarak geçirirler. Kilo vermek için ne yapmalı diye düşünüyorsanız size bir diyet listesi vereceğiz ve bu diyet listesinin özelliklerini size anlatacağız.

Diyet listesine geçmeden önce kesinlikle yağlı yiyeceklerden uzak durmanız gerektiğini vurgulayalım.

Diyet listelerinize sık öğünler eklemeyi ihmal etmeyin ve metabolizma hızlandırıcı besinleri tercih edin.

Sabah / Kahvaltı

1 dilim kepek ekmeği, kibrit çöpü kadar beyaz peynir, birkaç tane zeytin, bir yumurta

Öğle vakti

Çok az tavuk ve bir dilim kepek ekmeği

İkindi vakti

Bol meyve ya da çay ile kepekli bisküvi

Akşam

Bir tabak çorba, et, tavuk ya da balık yemeği, bir dilim ekmek, bol salata

Not: Gün içinde bol bol vücudunuzun kabul ettiği kadar su tüketin.

Su içmek insan metabolizmasını hızlandıracağı gibi vücut fonksiyonlarını da olumlu yönde etkiler. Ayrıca sabah kahvaltısını es geçmemek kilo vermek için diyet listesinin vazgeçilmezlerinden bir noktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*