Anasayfa » Diyet TV » Küçük Hilelerle Kolay Kilo Verme
kilo verme yöntemleri

Küçük Hilelerle Kolay Kilo Verme

Buz küpleri ile fazla yağları alın

Fazla yağlı bir yemeğe atılan buz küpü tüm yağı kendine çekiyor. Kilo vermek için toplanmış yağı, kaşık yardımı ile hızlı hareket ederek yemekten çıkarmanız yeterli. Fiziğin temel kurallarından biri… Bunun için dukan diyeti yazımızı da inceleyin.

Bol bol çiğneyin!

Zayıflamanın kanıtlanmış eski bir kurallarından biri… Uzun süre çiğnemek hem yemeğin tadını almanızı, hem de beyindeki doyma merkezini uyarmanızı sağlar. Unutmayın doyma merkezi tamam diyene kadar, hızla tükettiğiniz her lokma fazla kalori olarak dönecektir.

Yemeğinizi küçük ve kırmızı tabaklarda yiyin

İtalya’da yapılan bir araştırmaya göre; kırmızı, mavi ya da beyaz tabakta yemek sunulduğunda kırmızı tabakta yemeklerin daha az yendiği ortaya çıktı. Kırmızı rengin beyne tehlike sinyali gönderdiği düşünülüyor. Doğal olarak bilinçaltı daha az yemeye yönlendiriyor.

Sadece açken yemek yiyin

Aç değilken sadece yemeğin kokusu, görüntüsü sizi cezp etti ve azıcık tatmak istediniz.  Yemek yemekten keyif alabilirsiniz ama  keyif veren bir aktivite haline getirmeyin. Sadece yemek yemeyi sadece vücudunuzun bir ihtiyacı olarak görün.

Beş günlük ağır diyetlere son verin

Yapılan araştırmalara göre; kısa süreli ve çok az kalorili diyetler vücudun kilo verme direncini tetikliyor. Bunun yerine sağlıklı beslenmeyi hayat tarzınız haline getirin. Hatta bazı günlerde ağır diyetinize ara verip kendinizi ödüllendirin.

Her öğün dengeli olmalı

Yemeğin mutlaka en az % 25 i sebzelerden, % 50 si proteinlerden oluşmalıdır. Protein tüketmek daha uzun tok kalmanızı sağlayacaktır.

Sirkeyi sofranızdan eksik etmeyin

Sirkedeki asetik asit doygunluk hissinin artmasına yol açıyor. Sirkeyi salatanızda, çorbanızda bir yemek kaşığı kadar kullanın.

Salatalarınızı basitleştirin

Salataya eklediğiniz her ek malzeme kalorisinin artmasına neden olacaktır. Salatanızı limon, sirke ve baharatlarla renklendirin.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*