Anasayfa » Diyet TV » Kuru Ciltler İçin Evde Yapabileceğiniz Maske Tarifleri
Kuru Ciltler İçin Evde Yapabilceğiniz Maskeler

Kuru Ciltler İçin Evde Yapabileceğiniz Maske Tarifleri

Dermatologların tek bir nedene bağlamadığı cilt kuruluğu ya da kuru cilt yapısı, genellikle yaş ilerledikçe cilt tarafından üretilmesi gereken ve drinin nemini sağlayan sebum maddesinin azalması, yüzü veya elleri çok fazla sabunla yıkamak, cildin nem dengesini yani Ph dengesini bozacak şekilde sabun, krem, tonik ve su kullanmak gibi nedenlerle ortaya çıkabiliyor.

Bazen doğuştan olan cilt kuruluğu, ellerini çok sık yıkayan kişilerde, sürekli deterjana maruz kalanlarda, 40 yaş üstünde daha fazla görülüyor. Cilt kuruluğunu engellemek, cildin erken kırışmasını ve bozulmasını da engellemeye yardımcı oluyor. Bu nedenle gereken önlemleri alarak, mutlaka bir dermatologla görüşerek ve cildinize uygun bakım ürünlerini kullanarak cilt kuruluğunu giderebilirsiniz.

kuru Ciltler İçin Evde Yapabileceğiniz Maskeler 2

Kuru Ciltlere İyi Gelecek Doğal Ev Yapımı Tarifler

Bir avuç yulaf unu ile balı karıştırıp hamur yapın. İçine birkaç damla susam yağı ekleyin. Cildinizi bu maske ile 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Cildiniz nem dengesini tekrar kazanacaktır.

1 elmayı soyun ve rendeleyin. Bir miktar su ile pişirerek elma lapası yapın. İçine biraz bal ve susam yağı ekleyin. Soğuduktan sonra cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Ilık bir banyo yaparak cildinizi temizleyin. Cildinizdeki kuruluğun neden olduğu sertlik yumuşayacaktır.

Süt içine susam yağı ekleyerek cildinize bu karışımla masaj yapmak da cildinizin nem dengesini sağlamanıza yardımcı olacaktır. E vitaminince zengin olan susam yağı cildinizi nemlendirecek, sertliği azaltacak ve cildinizi dışarıdan besleyecektir.

Cilt hastalıkları üzerine yapılan araştırmalarda gördüğümüz üzere anladık ki, yağmur suyu kuru ciltler için çok faydalıymış.  Bir bardak yağmur suyu içine gül suyu ekleyerek bu saf tertemiz karışımla cildinize masaj yapabilirsiniz.

Enginar, ıspanak ve ebegümeci kuru ciltlere çok iyi gelir. Bir avuç ıspanağı haşlayarak soğuduktan sonra yüzünüze koyabilirsiniz.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*