Anasayfa » Diyet TV » Kuru Saç bakımı İçin Evde Yapılabilecek Karışımlar
Kuru Saç Bakımı Evde Yapılabilecek karışımlar

Kuru Saç bakımı İçin Evde Yapılabilecek Karışımlar

Saçlarımız bize en pahalı ve göz alıcı mücevherlerden yapılmış takıların veremeyeceği çekici görünümü veren doğal aksesuarımızdır. Hepimiz uzun, sağlıklı, güçlü, gür ve parlak saçlara sahip olmak ister, bu uğurda şampuanlar, saç kremleri, saç boyaları, maharetli kuaförler arar dururuz. Saçlarımızın güzelliği büyük ölçüde genetiktir. Sonradan yapılan hiçbir bakım ya da uygulama saç yapınızda doğuştan olmayan bir etkiyi yüzde yüz sağlayamaz. Ancak yağlı saçların yağlanma sıkılığını bir nebze azaltmak, kuru saçların kırılganlığına bir çözüm bulmak, dökülen saçların daha az dökülmesini sağlamak için tedavi, bakım ve bireysel uygulama seçenekleri var.

Kuru saçlar, mat bir görünüm, kırılgan bir doku ve sert bir yapıya sahiptir. Kuru saçlar için mutlaka bir dermatologdan bilgi almak önerilir. Sizin evde yapabileceğiniz bazı doğal karışımlarla da kuru saç yapısı yumuşatılabilir.

Kuru saçlar için dikkat etmeniz gereken bazı bakım detaylarını da şöyle sıralayabiliriz.

*Kuru saçları ıslatmadan taramamak gerekir.

*Kuru saç yapısına sahip kişilerin naylon tarak kullanmaktan kesinlikle kaçınmaları gerekiyor. Kuru saçları taramak için kemik tarak ve kıl fırça kullanmak ise çok önemli. Ayrıca kuru saçları boyamadan önce de besleyici maskeler uygulanmalıdır.

Boyama öncesi kuru saçlar için uygulanacak ev yapımı maske:

Kuru saçlar için saç boyaları çok daha fazla kurutan bir etki yaparlar. Bu sebeple kuru saçları boyamadan önce biraz yumuşatmak gerekir. Kuaförlerde bu işlem için özel malzemeler kullanılıyor. Ama siz de evinizde çok kolay bir biçimde kuru saçlar için boya öncesi bir bakım maskesi yapabilirsiniz.

İşte size iki tane doğal ev yapımı maske tarifi:

Kuru saçları yumuşatan maske

*Bir yumurtayı damla damla susam yağıyla çırpın. İçine 5 damla elma sirkesi ekleyin. Bu karışımı saçınıza uygulayın ve yıkayın. Ardından da saçınızı boyayın.

*1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı kahve, birer kaşık sirke ve bal karıştırılır. Karışım saça masajla yedirilir. İki saat saçta bekleyen bu karışım, zeytinyağı sabunu kullanılarak ılık bir banyo suyunda temizlenir. Ayda bir kez hazırlanan bu kuru saç maskesiyle saçların sert ve mat görünümü azaları.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*