Anasayfa » Beslenme » Kuruyemiş Tüketmenin Faydaları
e6a08e51e3838816954b810ee8351e69

Kuruyemiş Tüketmenin Faydaları

Kuruyemiş, bizler için vazgeçilmez atıştırmalıklardan biridir. Ancak belli bir oranda ve doğru saatlerde tüketilmesi gerekmektedir. Bunu bir abur cubur olarak görmek ve abartılı porsiyonlarda yemek yerine, sağlık için atıştırmalık olarak tüketmek gerekir. Çünkü kuruyemiş tüketmenin faydaları oldukça büyüktür. Vücudunuzun ihtiyacı olan pek çok mineral ve yağı, bunlardan karşılayabilirsiniz.

Kuruyemişler en ideal ara öğünlerden biridir. Uzmanlara göre ara öğünlerde ve sabah kahvaltılarında kuruyemiş tüketmek, vücudumuzun daha dinç olmasını sağlıyor. Üstelik tokluk süresini de uzatıyor. Tüm bunların yanı sıra; her gün bir avuç kuruyemiş yemek, ömrünüzü ortalama 2 yıl uzatıyor.

Ceviz, badem, fındık, kaju gibi yemişlerden alınan yağ, vücut için sağlıklı ve gerekli olan yağlardır. Porsiyonunuzu abartmadığınız sürece, bu yemişlerden aldığınız yağlar vücudunuza güç kazandırır.

Cevizin içerisinde omega 3 yağının olması, özellikle vejeteryan ve vegan beslenmeyi tercih eden kişilerin bu ihtiyacını karşılamasını sağlar.

Fındık gerçek bir enerji kaynağıdır. Her gün tükettiğinizde yorgunluk ve halsizlik hislerinden uzaklaştığınızı kolaylıkla fark edebilirsiniz.

Badem de enerji verir ve sindirime yardımcı olur. Üstelik tokluk süresini uzun tutmaya yardımcı olur.

Ceviz, badem, fındığın yanı sıra; çam fıstığı, yer fıstığı, antep fıstığı, kabak ve ay çekirdeği içi, meyve çekirdekleri de sıklıkla tüketilmelidir. Bu atıştırmalıkları olabildiğince sık sık alıp kavanozlara koyun ve saklayın. Gün içerisinde ara öğün olarak ve sabah kalktığınızda iyi bir başlangıç yapmak için tüketin. Bu küçük yemişlerin büyük birer kahraman olduğunu göreceksiniz.

Kuruyemişlerin faydalarından yararlanmak için her gün 1 avuç tüketmeniz yeterli olacaktır. Daha fazla miktarda tüketilmesi, gereksiz yağ alımına neden olur. Bu da kilo almayı tetikler.

Sağlıklı, güçlü ve enerjik bir bedene sahip olmak için kuruyemişleri doğru porsiyonlarla düzenli olarak tüketmeye özen gösterin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*